Лікар Дерья Улудюз зазначає, що дієта сильно впливає на стан нашого мозку. Тому обов’язково потрібно стежити за тим, які продукти ви їсте протягом дня. А деякі з них найкраще вживати регулярно.
Для повноцінної роботи людського мозку потрібно багато енергії. Саме тому важливо звертати увагу на раціон і на те, наскільки корисними для здоров’я мозку будуть ті чи інші продукти. Ось кілька варіантів, які покращать його стан.
- Помідори. Ці овочі захистять клітини мозку, зменшать ризик розвитку ДЦП, зменшать показники холестерину та очистять судини.
- Брокколі. Цей овоч перешкоджає розвитку хвороби Альцгеймера, покращує концентрацію, посилює пізнавальну діяльність. За рахунок сульфорафану ви також покращите розумові функції після пошкодження мозку.
- Яблука. Вони нормалізують рівень цукру в крові, зменшують запалення та знижують значення «поганого» холестерину.
- Чорниці. Ця ягода вважається найкращою серед засобів профілактики старечого недоумства. Вона містить дуже багато антоціанів (зменшують запалення в мозку), має антиоксидантну дію. Ще до складу чорниці входять фолати, які зміцнюють зв’язки між клітинами в головному мозку.
- Банани. Їх позитивний вплив на мозок пов’язаний з високим вмістом серотоніну та триптофану. Також завдяки калію з бананами нервова система та м’язи працюватимуть так, як треба.
- Тимьян. Він перешкоджає передчасному старінню клітин мозку. Крім того, ця рослина підвищує рівень омега-3 в мозку (це означає, що у людини пам’ять стане знижуватися повільніше, а сам мозок не буде схильний до атрофії).
- Лимон. Завдяки цьому мозок, як і весь організм, очищається від шкідливих речовин. Також лимони приводять до норми кров’яний тиск, а це теж покращує роботу мозку.
- Авокадо. Корисне за рахунок великої кількості ненасичених жирних кислот, які містяться в ньому.
- Куркума. До складу куркуми входить куркумін, що має здатність зменшувати запалення. Отже, людина навряд зіткнеться з артритом, хворобою Альцгеймера, діабетом. Крім цього, куркумін збільшує кількість докозагексаєнової кислоти в мозку. Найкориснішою куркума стане вам, якщо ви станете її вживати з чорним перцем.
- Кориця. Захищає мозок від розвитку хвороби Паркінсона та перешкоджає накопиченню білка в мозку через хворобу Альцгеймера.
- Імбир. Згідно з науковими дослідженнями, імбир допомагає покращити розумові здібності та концентрацію. Також він захищає від стресу та перешкоджає зниженню мозкових функцій.