Кажуть, що сніданок – це найважливіший прийом їжі. І схоже, що це правда. Недавнє дослідження показало, що через пропуск сніданку у вас можуть погіршитися розумові здібності.
У ході нового дослідження доктор Чанчжен Юань та доктор Дунмей Ю із Чжецзянського університету з’ясували, як пропуск сніданку впливає на здоров’я людей. Результати цього дослідження були опубліковані у виданні Life Metabolism.
Проаналізувавши дані 3342 учасників з бази даних China Nutrition Health Survey (середній вік – 62 роки, стать – чоловіча), фахівці зробили висновок, що найкраще на когнітивному (розумовому) здоров’ї позначається прийом їжі за встановленим гармонійним графіком. У той же час, при відмові від сніданку, ризик погіршення когнітивних функцій підвищується.
Крім того, за словами зареєстрованого лікаря-дієтолога Кірана Кемпбелла, неякісний сніданок, тобто складається лише з простих цукрів (містяться, наприклад, у батончиках), теж погано впливає на когнітивні функції.
Експерт рекомендує проводити без їжі не більше 4-5 годин під час неспання. Це дозволить запобігти зниженню когнітивних функцій, розумових навичок, підтримуватиме необхідний рівень цукру в крові та вагу.