Деякі продукти обов’язково вимочують перед приготуванням. В основному це стосується бобових та деяких круп. Але цікаво буде дізнатися, що замочування потребує не тільки квасоля і горох, але навіть звична картопля. Розкажемо, що і як правильно потрібно підготувати до варіння.
Бобові
Справа в тому, що, витримавши у воді, можна не так скоротити час приготування, скільки зробити квасолю, горох, боби та інші зерна «зручнішими» для організму, а все через особливі ферменти, що захищають зерна від комах і раннього проростання. До того ж вони насичені антинутрієнтами, які заважають нормальній роботі системи травлення.
Картопля
Причина в крохмалі, якого удосталь міститься в картоплі, особливо в молодій. Крім того, що крохмаль – це алерген, він може спровокувати діарею, запор та інші неприємності із травленням, а також підняти рівень цукру в крові.
Горіхи
Вони, як і злакові і бобові, містять багато фітинової кислоти. В організмі людини вона перешкоджає засвоєнню вітамінів, мінеральних речовин та нормальному травленню. Винятком є лише кедрові горіхи, насіння кунжуту та соняшнику.
Зернові
Замочують не тільки перловку (на 12-24 години), але також рис, гречку та пшоно (достатньо 1 години), а також пшеницю на 12 годин.
Цікаво й те, що перед приготуванням вимочують не лише овочі, а й навіть зелень і фрукти. Їх просто залишають у воді на 1 годину для того, щоб позбутися нітратів та пестицидів.