Якщо цьогорічний урожай яблук був багатим, то ви напевно вже задавалися питанням: як їх правильно зберігати, щоб вони пережили зиму? Існує вісім правил щодо цього.
При зберіганні яблук ви повинні дотримуватися наступних правил.
- Правильний збір. Зривати потрібно яблука тоді, коли вони стають середньою мірою стиглими. Важливо почати збирання знизу яблуні і намагатися не пошкодити фрукти. Для тривалого зберігання краще за інших підійдуть сорти, які стигають пізно. Під час збору подібні яблука відрізняються кислим смаком, жорсткістю, щільнішою шкіркою.
- Не мити і не витирати фрукти. Справа в тому, що на шкірці стиглих плодів знаходиться матовий наліт, який захищає яблука від гниття.
- Особлива викладка яблук. Викладати в ящики фрукти потрібно поштучно, тобто не накидати плоди один на одного. Щоправда, подібний спосіб використовується здебільшого на продаж. Довго зберігати такі фрукти не можна буде.
- Обгортання яблук папером. Покладіть кожне яблуко в папір або серветку і оберніть. Робити це потрібно під час укладання яблук у ящик по одному. Також ви можете посипати кожен ряд фруктів лушпиння гречки, сухим піском, дерев’яною стружкою або покласти яблука в пластикові пакети з дірочками.
- Організація місця зберігання яблук. Найбільш комфортною для фруктів температурою стане +3…+5 градусів за Цельсієм. Саме приміщення при цьому має бути прохолодним та темним. Наприклад, для цього може використовуватись льох. Загалом яблука потрібно зберігати на стелажах, картонних коробках або в дерев’яних ящиках. При цьому всі яблука мають бути одного сорту. Важливо при цьому класти фрукти у немитому вигляді.
- Не класти яблука поруч із овочами. Через моркву та картоплю яблука можуть придбати отримати неприємний запах.
- Покласти яблука у правильну тару. Для цього можна використовувати картонні чи дерев’яні ящики, стелаж.
- Іноді перебирати фрукти. Потрібно періодично дивитися, чи не з’явилися плями на яблуках. Зіпсовані плоди необхідно викидати.