У сонячній атмосфері відкрилася корональна діра, яка може запустити високошвидкісний потік сонячного вітру у магнітне поле Землі з 1 грудня до 2 грудня. Що це та наскільки небезпечно розповідає Live Science.
Корональні діри – це області у верхній атмосфері Сонця, де наелектризований газ (або плазма) нашої зірки менш гарячий та щільний, ніж в інших областях. Навколо цих дірок лінії магнітного поля Сонця замість того, щоб закручуватися назад, спрямовані назовні в космос, викидаючи сонячний матеріал назовні зі швидкістю до 2,9 млн км/год.
Цей шквал енергійних сонячних частинок, які в основному складаються з електронів, протонів і альфа-часток, поглинається магнітним полем Землі, яке стискається, викликаючи геомагнітні бурі.
Шторм, який може впасти на Землю, швидше за все, буде досить слабким. Прогнозована як геомагнітна буря класу G-1 вона може викликати незначні коливання в електромережах і порушити роботу деяких супутників, включаючи мобільні пристрої та системи GPS.
Однак більш екстремальні геомагнітні бурі можуть мати набагато серйозніші наслідки. Вони можуть не тільки викривити магнітне поле нашої планети настільки сильно, що супутники будуть падати на Землю, а й порушити роботу електричних систем і навіть вивести з ладу Інтернет, але не цього разу.