Під час приготування м’ясного бульйону утворюється піна, яку кулінари знімають за допомогою шумівки або іншого пристосування. Процедура проводиться з метою покращення зовнішнього вигляду страви: кожному гурману хочеться, щоб бульйон виглядав апетитно. Видалення піни сприяє тому, що відвар стає світлішим і прозорішим.
Однак білок, що виділяється м’ясним продуктом, треба прибрати вчасно. Якщо цього не зробити, то пінка опуститься на дно каструлі.
Що робити кулінару, якщо він не встиг зняти піну
Якщо людина, яка займається приготуванням бульйону, прогавила момент, то засмучуватися не варто. Потрібно взяти склянку кип’яченої (але в жодному разі не сирої) води і налити її в посуд з відваром, що готується.
Ця нехитра дія сприятиме тому, що білок знову опиниться вгорі. У кулінара знову з’явиться можливість зняти піну. Після цього страва повинна готуватися як мінімум сім хвилин, інакше чиста вода не встигне перетворитися на бульйон.
Крім того, потрібно враховувати, що додаткова рідина може зробити смак бульйону менш яскравим. Тому бажано додати трохи солі та інших спецій.
А краще – знімати піну вчасно. Тоді розбавляти м’ясний відвар водою не доведеться.