Найчастіше люди дбають лише про рівень концентрації алкоголю в крові, щоб уникнути покарання за їзду у нетверезому вигляді, проте насправді варто замислитись і про рівень цукру. Він може змінюватись в залежності від напою, кількості випитого та індивідуальних особливостей організму.
Деякі дослідження показали, що при помірному вживанні алкоголю у дорослих людей з діабетом може трохи підвищитись чутливість до інсуліну. Але найчастіше надмірне вживання може призвести до хворого падіння рівня цукру на крові.
Це з тим, що алкоголь порушує процес виділення глюкози печінкою. Натомість орган починає переробляти алкоголь, що призводить до зниження рівня цукру в крові, каже дієтолог-нутріціоніст Вандана Шет (Vandana Sheth) з Асоціації фахівців з лікування та освіти при діабеті.
В інших випадках алкоголь може призвести до різкого підвищення рівня цукру. Це може статися через солодке вино або пиво, які містять багато вуглеводів, а також при вживанні коктейлів із цукром, газировкою або фруктовим соком.
При цьому алкогольні напої часто викликають бажання перекусити чіпсами, піцою та іншими високовуглеводними продуктами, що може призвести до підвищення рівня цукру в крові.
Фахівці радять вивчити свій організм, щоб зрозуміти, як знизити ризики для здоров’я. Краще проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що ліки, що приймаються, не будуть негативно взаємодіяти з алкоголем. Краще пити повільно, не варто випивати голодний шлунок. При цьому слід не забувати про просту воду, щоб підтримувати водний баланс.
Діабетикам необхідно перевіряти рівень цукру до та після вживання алкоголю. Буде безпечніше, якщо у момент вживання алкоголю поряд буде близька людина. Окрім цього, варто тримати під рукою ліки.