Заморозка – оптимальний спосіб зберегти поживні речовини у продуктах. Але для того, щоб овочі максимально довго зберігали свої смакові та поживні властивості, потрібно знати деякі тонкощі.
8 речей, про які потрібно знати
- Деякі овочі просто поміщаються у морозилку. А інші вимагають попереднього бланшування. Бланшування – процес, при якому продукт поміщається у киплячу воду, а потім у крижану воду. Після бланшування овочі необхідно покласти на чистий рушник, щоб стікла зайва вода, або промокнути серветкою. Після цього помістити в пакет чи контейнер та відправити у морозилку.
- Пам’ятайте: що довше продукт знаходиться у окропі, тим більше корисних речовин він втрачає. Насамперед при термічній обробці втрачається вітамін С, фолієва кислота, вітамін В1.
- Бланшування потрібне для того, щоб овочі довше зберігалися, тому що при термічній обробці руйнуються деякі ферменти, які знижують час зберігання.
- Спаржа та морква бланшується 2 хвилини, броколі, брюссельська та цвітна капуста – 3 хвилини, кабачок та баклажан – 3 хвилини. Перець, томати, зелений горошок, капуста кейл, ягоди не потребують бланшування.
- Можна бланшувати лише половину овочів, тобто ті, які мають пролежати якнайдовше. А ті, хто вживатиметься в їжу в перші місяці, залишити сирими. Також слід пам’ятати, що якщо ви заготовляєте продукти для вживання у сирому вигляді (наприклад, для вітамінних коктейлів), краще бланшувати їх.
- Температура в морозильній камері повинна бути не більше 17 градусів.
- Томати можна заморожувати у вигляді пюре (подрібнити блендером або м’ясорубкою), невеликими кубиками/частинками (для додавання до різних страв) та кружальцями (для піци). Кружечки потрібно викласти на тацю або обробну дошку в один шар, накрити плівкою, помістити в морозилку. Потім скласти вже мерзлі кружечки у контейнер чи пакет. За таким самим принципом можна заморожувати і перець.
- Добре зберігається пастоподібна суміш з томатів та болгарського перцю. Їх потрібно подрібнити в блендері, розлити за силіконовими формами, заморозити, а потім скласти в пакет. Любителі гостренького кладуть у пасту гострий перець. Також можна експериментувати із додаванням зелені.
При заморожуванні овочів важливо пам’ятати, що вони не повинні розморожуватися та заморожуватися кілька разів. А щоб збереглася максимальна кількість корисних речовин, мерзлі овочі краще одразу кидати в суп, гарнір або іншу гарячу страву, щоб вони швидко розморозилися та віддали всі соки страві.