Вчені з медичної школи Дьюк-Нуса та Національного університету Сінгапуру зробили відкриття, яке може допомогти у розробці нових методів уповільнення старіння мозку.
Вони виявили білок, який регулює клітини мозку – нейрони. Важливим аспектом роботи нейронів є мієлінова оболонка – ізолююча мембрана навколо нервів. Вона забезпечує швидку та ефективну передачу електричних імпульсів у нервовій системі.
З віком мієлінові оболонки деградують, що призводить до зниження когнітивних функцій у людей похилого віку.
Дослідники звернули увагу на білок Mfsd2a, який транспортує в мозок ліпід, що містить жирні кислоти омега-3. Ці кислоти відіграють важливу роль у процесі утворення мієлінової оболонки.
Генетичні мутації в гені Mfsd2a можуть призвести до скорочення утворення мієлінової оболонки та спричинити неврологічні розлади.
У ході доклінічних випробувань вчені виявили, що видалення білка Mfsd2a із клітин-попередників призводить до недостатньої мієлінізації. Відсутність Mfsd2a викликає зменшення жирних кислот, включаючи омега-3, що у свою чергу порушує перетворення клітин-попередників на клітини, що виробляють мієлін.
Надалі планується провести додаткові дослідження для визначення, чи може введення омега-3 допомогти у відновленні пошкоджених аксонів мозку, що, можливо, покращить когнітивні функції у людей похилого віку.