Про продуктивність зараз говорять багато. Але не всі твердження про неї є правдивими. Так як насправді потрібно працювати, щоб встигати вирішувати багато завдань за короткий термін? Чи існують засоби підвищення продуктивності? Автор статті нейробіолог Дін Бернетт вважає, що так. Він поділився найефективнішими з них.
- Увімкнення фонової музики. Досить рідко при згадці про продуктивність люди говорять про те, що деякі фактори, що відволікають, можуть бути корисними. Наприклад, музика. Людина має дві системи уваги: свідому і несвідому. Першу вона може контролювати, а другу – не завжди. Несвідома увага взагалі покликана попереджати організм про щось важливе, що ми бачимо чи чуємо. Тому якщо ви намагаєтеся зосередитися на роботі в тиші, то найменші звуки, швидше за все, вас відволікатимуть. Музика на фоні допомагає вирішити цю проблему. Щоправда, при цьому важливо правильно вибрати пісню: згідно з науковими дослідженнями легко підвищують мотивацію саундтреки до ігор.
- Прокидатися тоді, коли хочеться. Насправді прокидатися о 4-й ранку може бути корисно, але тільки якщо ви виспалися. Завдяки повноцінному сну у людини покращується пам’ять, концентрація, здоров’я загалом. Настрій також підвищується, а дратівливість знижується. Все це допомагає бути більш продуктивним і виконувати якнайбільше справ.
- Прогулянки на свіжому повітрі та квіти на робочому місці. Багато досліджень підтверджують користь рослин на робочому місці: вони підвищують продуктивність, частково – тому що допомагають відновитись. Коли ми дивимося на рослини, то мозок зовсім не напружується, а навпаки – відновлюється.
- Дієта та фізичні вправи. При цьому важливо, щоб у них не було якихось дивних та безглуздих аспектів на кшталт сніданку невідомими ягодами з іонізованою водою. Багато наукових праць показало, що регулярне виконання фізичних вправ корисне для тіла і мозку. Що стосується харчування, то вчені нещодавно виявили, що хвора їжа негативно позначається на розумовій діяльності. У результаті людина гірше концентрується на завданнях і виявляється менш мотивованою.
- Пошук «свого». Те, що ефективно для однієї людини, може взагалі не працювати для іншої. Тому потрібно намагатись шукати ті фактори, які допоможуть саме вам. Це допоможе досягти когнітивного «потоку», тобто стану, при якому ви будете повністю зосереджені на тій чи іншій задачі.