Якщо сніданок буде ситним і корисним, то у людини з’явиться належний настрій на цілий день. Тому наскільки людина привчить себе якісно снідати, залежатиме її загальний стан вдень. Важливо: на роль головного продукту для сніданку підходить не кожен продукт.
Банани – це виняток із правила. Це універсальний інгредієнт для різноманітних страв.
Калорійність та вітаміни
Кожен сорт відрізняється за калорійністю. У середньому значення на 100 г такі:
- 90 ккал, без урахування шкірки;
- 0,3 г жиру;
- 23 грами вуглеводів;
- -1,1 г білк.
Не зайвим буде перерахувати вітаміни та мінерали:
- натрій, триптофан, калій, кальцій, а також залізо та магній;
- Вітаміни A, C, D, B6, B12.
Користь банана
Кожна людина унікальна, і травна система по-різному відноситься до тих чи інших продуктів. Оскільки цей фрукт дієтологи не відносять до дієтичних, вживати плоди варто з обережністю.
Головна користь та вплив на організм
- У банані міститься велика кількість вітамінів та мінералів. Добре виявили себе при профілактиці сезонних захворювань. Зміцнюють імунітет.
- Вуглеводи швидко заповнюють витрачену енергію. Тим, хто займається фізичними вправами та підготовкою, банан буде вкрай корисним для відновлення сил.
- М’яко впливає на стінки шлунка. Своєю дією заспокоює його. Лікарі рекомендують їсти при розладах травлення (при проносі або запорі).
- Очищає кишечник від паразитів.
- Сприятливо впливають на розум та витривалість. Є антидепресантом. Підійдуть людям, у яких простежуються проблеми зі стресом.
- Підвищують гемоглобін у крові, нормалізують тиск.
- У чоловіків банани підвищують репродуктивну здатність. Для жінок потрібні під час ПМС.
Для якісного засвоєння продукту дієтологи рекомендують їсти зрілі банани у поєднанні з іншими продуктами чи стравами. Банани поєднуються з кашами та молочними коктейлями. Не забудьте вивчити кілька рецептів, які здивують вас приємним смаком.
Шкода продукту
Вживання продуктів, що не відповідають домашньому регіону людини, змушує шлунок відчувати стрес. Така сама ситуація може бути і з бананами.
Незважаючи на користь, велику кількість мінералів та вітамінів, лікарі радять уникати вживання бананів людям:
- із цукровим діабетом;
- ожирінням;
- ішемічною хворобою;
- після недавнього інфаркту чи інсульту;
- при непереносимості речовин, що входять до складу банана.
Перед вибором бананів у магазині варто звернути увагу на зовнішній вигляд фруктів. Якщо фрукт не дозрів, то всередині залишається великий вміст крохмалю. Для переробки організм витрачає багато енергії. Це призводить до здуття та бродіння, що веде до сильного газоутворення. Краще відкласти ці фрукти та дати їм дозріти.
Не варто також вживати і перезрілі плоди. Вони підвищують рівень тираміну. Надлишок речовини в організмі людини спровокує перезбудження нервової системи та підвищення цукру в крові. Можуть виникнути мігрені, а також підвищиться артеріальний тиск.
Скажімо одразу, що від одного банана стан здоров’я здорової людини не зміниться. Але не переїдайте!
Важливо: для того, щоб фрукти пережили подорож із теплих країн до покупців, їх обробляють хімією. Перед вживанням фрукти промити водою.
Часто молоді батьки своїм малюкам дають банан у ранньому віці. Категорично неправильне рішення. У прикорм банани вводять лише з року. Речовини у складі викликають у незміцнілого малюка здуття, розлад стулу та алергію.
Розглянувши позитивні та негативні сторони фрукта, напрошується висновок, що банани варто вносити у свій раціон. Робіть це розумно, дотримуйтесь порад і проконсультуйтеся з лікарем. Успіхів!