Щоб не зашкодити собі, потрібно знати кілька аспектів. З настанням літа багато хто переходить з гарячих напоїв на прохолодні. Наш погляд прямує у бік квасу, морсу, лимонаду і навіть пива. Крім своїх незвичайних смакових якостей, останній продукт має і лікувальні властивості, про які мало хто знає.
У прямому значенні лікувати пивом, звичайно, нічого не можна. Але допомагати роботі організму, правильно використовуючи цей напій, можна.
Чи можна пити пиво під час застуди
Хміль, присутній у пиві, має протизапальні, антиоксидантні властивості та здатність пригнічувати поширення респіраторних вірусів. Так що пиво дійсно може допомогти у лікуванні грипу та застуди.
У суплодіях хмелю містяться ефірна олія, хмелеві смоли, віск, камедь, валеріанова та хмелева кислоти, каротин, аскорбінова кислота, флавоноїди, вітаміни групи В та РР та інші сполуки. Молоді пагони та листя хмелю містять багато аскорбінової кислоти. У яких випадках можна лікуватись пивом — далі у статті.
Зменшити ризик розвитку каміння у нирках
Напій має сечогінну дію і впливає на роботу нирок та серця. Пиво може знизити можливість розвитку каменів у нирках на 40%, видаляючи зайвий натрій з організму. Але якщо воно вживається в міру. А ось якщо у вас вже є каміння або схильність до їх утворення, вживання великої кількості пива лише посилить проблему.
Зменшити кров’яний тиск
Завдяки сечогінній дії пиво може зменшити кількість рідини у кровоносних судинах. Це допомагає знизити кров’яний тиск, а отже, позитивно вплинути на такі стани, як:
- застійна серцева недостатність;
- ниркова недостатність;
- набряклість тканин та органів.
Цей процес зменшує об’єм крові, серцю стає легше її перекачувати, що, своєю чергою, знижує артеріальний тиск. Пиво в помірних кількостях зменшує вміст рідини у тканинах, а також сприяє зменшенню концентрації продуктів азотного обміну у крові.
Позбутися безсоння
Пиво покращує сон. Це пов’язано з тим, що хміль підвищує активність нейротрансмітерів ГАМК – речовини, що має заспокійливий ефект і знижує активність нервової системи. Вона допомагає підготувати організм до спокійнішого сну.
Хміль впливає на вироблення серотоніну та аденозину, які беруть активну участь у механізмах організації нічного сну. Має м’яку заспокійливу дію, коригує ритм сну і неспання і знижує підвищену збудливість. Впливає на якість сну та час входження у сон. Крім того, завдяки пиву активуються енергетичні процеси мозку, підвищується дихальна активність тканин, покращується утилізація мозком глюкози та кровопостачання.
Але прямо перед сном, звичайно, пиво не варто пити. Пам’ятайте про натрій (пиво виводить його з організму) та зневоднення. А ось за кілька годин, за відсутності проблем із нирками, чому б і ні.
Зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань
Пиво містить близько 30% денної норми вітаміну В6 – щоправда, у його неактивній формі. Тому у тих, хто п’є напій, цього вітаміну в організмі більше. Він відповідає за виведення надлишкового гомоцистеїну, який при накопиченні сприяє розвитку серцево-судинних захворювань.
Але у багатьох є мутація в генах засвоєння вітаміну В6 у такій формі. Тому таким людям буде недостатньо лише пива. Більше того, це може призводити до накопичення вітаміну В6 у крові, а отже, і підвищувати рівень гомоцистеїну. Будьте обережнішими, особливо в дозах.
Контролювати рівень холестерину
Якісне пиво містить близько 1 г розчинної клітковини, яка підходить для зниження рівня шкідливого холестерину в організмі – його виведення.
Розчинна клітковина здатна вбирати воду, перетворюючись у шлунково-кишковому тракті на гелеподібну речовину. Плюс такої клітковини полягає в тому, що вона є харчуванням для корисних бактерій. Але все має бути в міру! Надмірна кількість гелеподібної маси в організмі може дати зворотний ефект і призвести до порушення прохідності ШКТ.
Пам’ятайте, найголовніше – це кількість. Можна насолоджуватися пивом та пити його у помірних дозах, допомагаючи організму, а не перевантажуючи його.