Хурма – екзотичний соковитий та смачний плід. Він відомий не лише неповторним смаком, а й унікальними корисними якостями. Завдяки солодкості та чудовому аромату хурму широко використовують у кулінарії. Але при всіх своїх позитивних властивостях цей фрукт має ряд потенційно негативних наслідків для здоров’я.
Корисні властивості хурми
Спочатку розберемо корисні якості цього фрукта. Крім приємного смаку, вживання хурми корисне здоров’ю. У чому її секрет?
- У хурми дуже багатий вітамінний склад (вітаміни А, С, Е), тому її вживання зміцнює імунітет.
- Цей фрукт також містить багато мінералів (кальцій, залізо, калій), таким чином благотворно впливаючи на стан шкіри та слизових оболонок.
- Хурма багата на клітковину і харчові волокна, що сприяє нормалізації роботи кишечника і запобіганню запорів.
- Також цей плід містить у собі антиоксиданти та допомагає при боротьбі з розвитком серцево-судинних захворювань.
Чим хурма шкідлива
Незважаючи на масу позитивних якостей, хурму слід використовувати з обережністю. Особливо уважними треба бути:
- людям із цукровим діабетом, оскільки хурма містить велику кількість цукру.
- алергікам. Були зафіксовані випадки, коли хурма викликала алергічну реакцію.
- людям хворим на гастрит. Вона підвищує кислотність у шлунку, оскільки містить у своєму складі органічні кислоти.
У будь-якому випадку, якщо у вас є ці проблеми зі здоров’ям, перш ніж вживати цей фрукт в їжу, проконсультуйтеся з лікарем.
Як хурма діє на кишечник
Як було зазначено, хурма позитивно впливає на роботу кишечника. Хурма містить природні ензими (папаїн та бромелайн). Вони сприяють засвоєнню поживних речовин організмом. Але не варто надто захоплюватися цим фруктом.
Надлишок хурми може викликати діарею, тому оптимальна кількість – 2-3 плоди на день.
Чим корисна в’ялена хурма і кому її не рекомендується їсти
В’ялена хурма – популярна закуска, яка не тільки смачна, а й дуже корисна (містить вітаміни А і С, клітковину та антиоксиданти).
Вона є відмінним варіантом для перекушування, при цьому позитивно впливає на імунітет, шкіру та знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Але цей продукт слід з обережністю вживати людям з підвищеною чутливістю до сахарози та фруктози.
При діабеті чи ожирінні слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж додати в’ялену хурму до раціону.
Чи корисне варення з хурми
Одним із найсмачніших і ароматних зимових ласощів є варення з хурми. При своєму приголомшливому смаку, цей десерт багатий на вітаміни А, С і Е, а також клітковиною.
Діабетикам також як і зі свіжим фруктом, варто вживати варення з обережністю.
Що приготувати із хурми
Хурма є поширеним інгредієнтом у кулінарії. Її застосовують при приготуванні десертів пирогів, компотів. Також цей фрукт можна додавати до салатів. Він чудово поєднується з різними горіхами та сирами. Хурму також часто застосовують для приготування соусів до риби чи м’яса.
Якщо підключити трохи фантазії, із хурми можна приготувати морозиво чи смузі. Кожен може застосувати цей фрукт на свій розсуд, різноманітність рецептів вражає!