А чи знали ви про те, що деякі продукти негативно впливають на процес вироблення серотоніну, так званого гормону щастя? За словами нейробіолога, доктора медичних наук Керолайн Ліф, серотонін регулює наші емоції та стабілізує ментальний стан, від чого він, власне, і отримав свою другу назву.
Що ж до негативного впливу, то на рівні серотоніну погано позначаються рафіновані продукти. До них відносяться газовані напої, шоколадні батончики, солодкі сухі сніданки і т. д. – якщо вживати ці продукти на регулярній основі, то в результаті в організмі зменшиться кількість триптофану та вітамінів групи В, що сприяють виробленню серотоніну.
Крім цього, до антирейтингу увійшли продукти, у складі яких є трансжири, – це промислова випічка, картопляні чипси, локшина швидкого приготування, заморожена піца та ін.
Спеціаліст також рекомендує відмовитися від споживання продуктів з високим ступенем обробки – напівфабрикатів, заморожених та м’ясних виробів з підвищеним вмістом солі. Причина в тому, що вони погіршують роботу кишечника, а саме тут виробляється більшість серотоніну.
Що можна їсти? До списку рекомендованих продуктів, які сприяють виробленню серотоніну, увійшли яйця, горіхи, насіння, індичка та сир, в яких міститься багато триптофану.