Не всі можуть зрозуміти, чого вони хочуть від життя, чим займатися і таке інше. І це не лише про вибір спеціальності та місця роботи. Трапляється, що люди взагалі не знають, чого вони хочуть. Тут уже ніяка медитація не допоможе – потрібно просто брати себе до рук. Розберемося, як вирішити проблему.
По-перше, не думайте, що проблема вирішиться швидко
Розібратися в бажаннях людині заважає, хоч як це не дивно, її мозок. Коли людина розраховує отримати щось хороше і важливе, виробляється дофамін, що послаблює здатність здорово мислити та міркувати.
Коротко: поки людина розраховує на задоволення, правильне рішення прийняти буде складно. Потрібно почекати.
По-друге, розберіться в собі
Для цього уявіть, яким ви себе бачите в майбутньому, в якому випадку ви працюватимете краще, зафіксуйте свої цілі на папері і перечитуйте ці записи періодично, коли вам нав’язуватимуть чиюсь думку або з’являться сумніви.
По-третє, пріоритети
Усі значні досягнення та цілі теж потрібно фіксувати на папері. Вибирайте кар’єру, фінансове благополуччя і таке інше.
Важливо бути чесним із самим собою, виключити стереотипи. Запишіть 10 пунктів, потім виберіть те, без чого можете обійтися, оцінивши непотрібне і потрібне за шкалою 0 і 1.
Повинні залишитись ті, що принесуть вам задоволення.
По-четверте, жертвуйте
Потрібно реально оцінити стан речей. Тобто, чи цікава вам спеціальність, на якій ви навчаєтесь, і чи варто продовжувати навчання.
Подумайте, чи вибрали б зараз цю спеціальність, якби довелося вступати цього року?
По-п’яте, метод виключення
І, нарешті, найпростіший метод, який допоможе вирішити проблему. Якщо ви не знаєте, чого точно хочете від життя, визначтеся з тим, чого ви зовсім не хочете.
Виключивши все небажане, простіше зорієнтуватися у світі бажаного.