У сучасному світі багато хто з нас фокусується на речах, які лише забирають енергію і часто псують настрій. А потім ми дивуємося, чому ми не маємо сил і бажання рухатися вперед і досягати нових вершин.
Невміння говорити «ні»
Найчастіше ми не відмовляємо іншим, тому що хочемо догодити, бути добрими, потрібними. Нам здається, що якщо відмовимо, то будемо «егоїстами», а з дитинства навіяли, що думати про себе погано, треба думати про інших.
Насправді думати про себе в першу чергу, дотримуватися своїх інтересів – нормально, піклуватися про себе – нормально. Дуже важливо навчитися відстоювати свої особисті кордони, але при цьому й шанувати кордони інших.
Погані думки
Ми живемо у неспокійний час, саме тому панічні атаки стали нашою буденністю. Ми погано спимо, перебуваємо у постійній тривозі. Що більше ми боїмося, то швидше наш страх втілиться в реальність.
Навчіться відкидати негативні фантазії, подумайте про приємне – згадайте літню відпустку чи останній похід до театру. Знайдіть для себе способи приводити себе у спокійний стан, гуляйте на природі, менше сидіть у гаджетах, не дивіться та не слухайте новини.
Перекладати відповідальність
Досить часто ми не помічаємо своєї відповідальності за те, що відбувається, нам так і хочеться перекинути її на інших. Ви, можливо, знаєте людей, у яких завжди винні хто і що завгодно, тільки не вони.
У їх мові часто можна зустріти формулювання «воно саме зламалося», «так вийшло». Ніби жодної їхньої участі в різних подіях немає. І це дуже ускладнює спілкування, бо на любителів такого підходу важко покластися. А можна ще й виявитися винним.
Споживацьке ставлення
Відноситися до інших, як до речей, бажаючи отримати лише свою вигоду. Не брати до уваги, що перед вами теж людина зі своїми бажаннями, думками. Не шанувати інтереси інших, маніпулювати, щоб отримати бажане.
Не цікавитись думкою іншої людини, а гнути лише свою лінію. Сюди ж можна зарахувати непрохані поради, які ми даємо. Нам здається, що краще знаємо, що потрібно іншому, і як слід вчинити на його місці. Такий підхід заважає нам будувати стосунки із партнером, батьками, дітьми, друзями, колегами, клієнтами.
Відкладати життя на потім
Одна із сильних звичок, які заважають жити. Часто ми чогось хочемо, але думаємо, що зараз не час, трохи згодом. «От зароблю більше грошей, тоді й відпочину», «ось пройду ще одні курси, тоді почну приймати клієнтів», «ось попрацюю ще в наймі, а потім відкрию свою справу».
Чекаємо, що життя та обставини самі зміняться, і ми отримаємо бажане.
Здається, що у нас ще багато часу і ми все встигнемо, але життя минає і багато наших мрій та бажань залишаються в минулому. Важливо навчитися реалізовувати свої бажання тут і зараз, не відкладаючи потім.