Хакера відправили до в’язниці за пограбування в’єтнамської криптобіржі

Житель міста Хошимін у В’єтнамі отримав 10 років в’язниці за крадіжку 300 мільйонів в’єтнамських донгів (близько 13 000 доларів США) у криптовалютного підприємця, чий сайт торгівлі монетами він піддав кібератакам.

Хакера Нхам Хоанг Кханга звинуватили у здирництві та засудили в п’ятницю народний суд міста, повідомляє англомовне видання VN Express daily. Також його зобов’язали повернути викрадені гроші.

Криптобіржу створив Ву Нгок Чау в 2018 році, щоб об’єднати потенційних покупців і продавців криптовалют, беручи комісію за транзакції, які вона сприяла. Від користувачів вимагали відкрити облікові записи та надати особисту інформацію, таку як номер телефону, адресу електронної пошти та копію документа, що посвідчує особу.

У жовтні 2020 року Кханг використовував свій телефон, щоб створити кілька облікових записів на платформі. Він виявив, що на веб-сайті T-rex.exchange є кілька вразливостей, якими можна скористатися для отримання як даних, так і цифрової валюти.

Наступного місяця хакеру вдалося отримати контроль над обліковим записом співробітника T-rex і близько 30 000 доларів США. Команда виявила незвичні транзакції та заблокувала обліковий запис, щоб запобігти подальшим операціям з криптовалютою.

Коли Кханг виявив, що більше не має доступу до зламаного облікового запису, отримав особисті дані 29 000 клієнтів і створив велику кількість підроблених замовлень, погрожуючи подальшими атаками.

Він також вимагав заплатити йому 20 000 доларів, інакше він розповість, що біржу зламали. Чау, власник, отримував численні погрози і зрештою сказав своїм співробітникам надіслати Хангу 300 мільйонів донгів. Заяву до правоохоронних органів він подав у середині 2021 року.

У В’єтнамі криптовалюти ще не легалізовані та не регулюються. Незважаючи на їхню популярність серед трейдерів та інвесторів, біткойни та інші подібні засоби залишаються невизнаними як активи чи платіжні засоби Державним банком В’єтнаму та в’єтнамським законодавством.

Вас також зацікавить

Популярне