Хакери вразили румунську лікарню, вимагаючи викуп у біткоїнах

Лікарня Святого Георге в Ботошані, північно-східна Румунія, стала мішенню хакерів, які заблокували її медичні записи з грудня та вимагали заплатити в криптовалюті за відновлення доступу до файлів.

Після зламу серверів вони зашифрували дані та залишили повідомлення англійською мовою, просячи викуп у розмірі 3 BTC (понад 50 000 доларів за поточним курсом обміну), повідомило у вівторок місцеве інформаційне видання Monitorul de Botoşani, яке цитує англомовний портал Romania.

Напад був добре підготовлений, зазначає видання. Ні комп’ютерні фахівці з Управління з розслідування організованої злочинності та тероризму, ні експерти, які працюють на румунську фірму з кібербезпеки Bitdefender, не змогли розшифрувати інформацію.

Доктор Кателін Даскалеску, керуючий директор лікарні, повідомив журналістам, що правоохоронні органи розпочали розслідування. «Ми сподіваємося відновити медичну діяльність у звичайній потужності з понеділка», — додав він, не розкриваючи подробиць.

Через викрадення бази даних лікарня не може подавати звіти за надані послуги за останній місяць 2022 року та отримувати відповідні виплати.

Однак представники Національної каси медичного страхування Румунії заявили, що вони працюють над рішенням, яке дозволить медичному персоналу отримувати зарплату.

Слідчі вважають, що хакери отримали віддалений доступ до даних через системи компанії, яка відповідає за обслуговування комп’ютерного обладнання.

Це не перший хакерський інцидент такого роду в Румунії за останні роки. Влітку 2019 року чотири інші лікарні стали подібним об’єктом нападу. Лікарні та постачальники медичних послуг у США також стали жертвами атак програм-вимагачів у зв’язку з пандемією Covid-19.

Вас також зацікавить

Популярне