Майнери біткоїнів розпродують запаси криптовалюти через падіння її вартості, зростання цін на енергію та посилення конкуренції, які позначаються на прибутковості, пише Reuters. Тенденція посилюється: якщо у квітні 2022 року майнери продали 20% зі здобутих біткоїнів, то у травні цей показник наближений до 100%.
Раніше майнери залишали здобуту криптовалюту собі в надії на більш високий можливий прибуток зі зростанням вартості біткоїнів. Але через те, що ринок падає — вартість біткоїну 18 червня опустилася нижче за 19 тисяч доларів — майнери припинили це робити.
За останні шість місяців швидкість хешування та складність майнінгу збільшилися, а ціна біткоїну впала. Обидва ці фактори негативні для існуючих майнерів, оскільки працюють на зниження маржі.
Джо Бернетт – аналітик компанії Blockware Solutions, що займається видобутком біткоїнів
Таким чином, майнери змушені розпродавати криптоактиви, щоб компенсувати витрати на електроенергію — і залишитись у якомусь плюсі.
Проблема ускладнюється тим, що видобуток біткоїнів потребує великих витрат електроенергії, яка дорожчає по всьому світу. Згідно з Кембриджським індексом споживання біткоїнів, майнери споживають більше електроенергії, ніж цілі Казахстан та Філіппіни.
Крім того, скорочується і нагорода за майнінг — при видобутку кожного 210-тисячного блоку вона знижується вдвічі. Зараз за перевірку блоку в блокчейні майнер отримує по 6,5 біткоїнів, але вже через півтора роки зможе заробити на цьому трохи більше трьох монет.
При цьому майнери самі сприяють падінню вартості криптовалюти: за даними CoinMetrics, вони володіють близько 800 тисячами біткоїнів. Великі компанії (серед них — Bitfarms, Riot Blockchain і Core Scientific) публічно оголосили про розпродаж активів. Деякі майнери, у тому числі Bitfarms, використовують виручені кошти для укладання угод про фінансування операцій та здійснення платежів за дороге майнінгове обладнання.