Сальвадор схвалив закон про емісію цифрових активів

Сальвадор зробив ще один крок на шляху інтеграції технології блокчейн з фінансовими операціями держави. Законодавча асамблея нарешті прийняла Закон про випуск цифрових активів, який встановлює правила, за якими держава відкриває публічні пропозиції, пов’язані з криптовалютою.

Закон, який було прийнято більшістю завдяки підтримці партії Найіба Букеле, має на меті “створити правову базу, яка забезпечує юридичну визначеність для передачі операцій на будь-які права власності на цифрові активи, які використовуються під час публічних пропозицій, що здійснюються в Сальвадорі”.

Документ також створює агентство з управління біткойн-фондами, автономну установу, яка буде управляти коштами, отриманими державою від випуску криптовалютних облігацій, і матиме прямі стосунки з казначейством Сальвадору.

Наслідки та подальший розвиток подій

Схвалення цього закону, який було представлено в листопаді, послужить основою для випуску давно анонсованих облігацій вулкана, набору боргових інструментів, які частково будуть використані для фінансування будівництва Bitcoin City в країні. Місто, яке було б вільним від податків і вуглецево-нейтральним, було б побудоване за рахунок 1 мільярда доларів, отриманих від цих облігацій, і живилося б геотермальною енергією.

Планувалося, що вулканічні облігації будуть випущені Сальвадором минулого року, але уряд неодноразово відкладав випуск через умови на ринку криптовалют і зростання українсько-російського конфлікту, згідно із заявами, зробленими Алехандро Селайя, міністром фінансів країни.

Не всі депутати підтримали цей закон

Проте не всі депутати підтримали цей закон, а деякі висловили невдоволення тим, як він ухвалений. Джонні Райт, член опозиційної коаліції, заявив:

“Сальвадор створює ідеальні умови для відмивання грошей, екосистему, яка сприяє відмиванню грошей та ухилянню від сплати податків”.

Крім того, депутат Клаудія Ортіс критикує, що цей закон відкриває двері для уряду Букеле випускати облігації без будь-якого контролю.

Вас також зацікавить

Популярне