SEC висунула звинувачення команді Coindeal, яка обіцяла інвесторам 500 000-кратний прибуток

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) оголосила в середу, що висунула звинувачення творцю криптоінвестиційної схеми Coindeal і семи іншим у зв’язку з шахрайством на 45 мільйонів доларів.

Описуючи Coindeal як «нахабне та широкомасштабне шахрайство з незареєстрованими пропозиціями, здійснене принаймні між 2018 і 2022 роками», регулятор цінних паперів детально зазначив:

“Coindeal залучив понад 45 мільйонів доларів від продажу незареєстрованих цінних паперів десяткам тисяч інвесторів по всьому світу”.

SEC пояснила, що творець Ніл Чандран і промоутери Гаррі Девідсон, Майкл Гласпі, Емі Моссел і Лінда Нотт «неправдиво стверджували, що інвестори можуть отримати екстравагантний прибуток, інвестуючи в технологію блокчейн під назвою Coindeal, яка буде продана за трильйони доларів групі видатних і багатих покупців».

Однак регулятор заявив, що жодних продажів Coindeal не відбулося, і жодних розподілів інвесторам не було. Обвинувачені «колективно привласнили мільйони доларів коштів інвесторів для особистого використання, а Чандран використовував кошти інвесторів для придбання таких предметів, як автомобілі, нерухомість і човен», — написала SEC.

Контроль за цінними паперами також висунув звинувачення AEO Publishing Inc., Banner Co-Op Inc. і Bannersgo LLC за їх участь у шахрайській схемі криптоінвестування.

Деніел Грегус, директор регіонального офісу SEC у Чикаго, сказав:

Ми стверджуємо, що відповідачі неправдиво заявили про доступ до цінної технології блокчейн і що неминучий продаж технології принесе інвесторам прибуток від інвестицій більш ніж у 500 000 разів”.

Директор додав: «Як стверджується в нашій скарзі, насправді все це була просто продумана схема, за якою відповідачі збагатилися, обманюючи десятки тисяч роздрібних інвесторів».

У червні минулого року Міністерство юстиції США висунуло Чандрану звинувачення за трьома пунктами звинувачення в електронному шахрайстві та двома пунктами звинувачення в грошових операціях у незаконних доходах у зв’язку зі схемою криптовалютного шахрайства Coindeal.

Вас також зацікавить

Популярне