У всякої страви національної кухні є свої секрети – у борщу і навіть простецьких на вигляд дерунів. Але й просту страву можна зіпсувати, особливо коли хочеться зробити якнайкраще. Розберемося, чому не виходять деруни і які помилки настав час виправити.
По-перше, сорт картоплі
Крім того, що це мають бути свіжі та не заморожені овочі, для дерунів потрібно вибирати крохмалисті сорти.
Не підходить для дерунів і молода картопля – у ній мало крохмалю.
По-друге, тертка
Можна почути, що картоплю пропускають через м’ясорубку, подрібнюють блендером або труть на тертці. У класичному виконанні деруни – це дрібна тертка, яка перетворює овочі на рідку масу.
По-третє, цибуля
Цибулю, як це не засмучує, теж треба терти. Терта цибуля, змішана з картоплею, дозволяє зберегти колір картопляного пюре, яке може потемніти, і тоді деруни стануть не золотистими, а темно-зеленими.
Замість цибулі можна покласти в тісто 1-2 ст. л. сметани.
По-четверте, сік
Борошно в терту масу не додають. Якщо соку вийшло багато, його можна віджати. Але якщо злити його зовсім, то млинці вийдуть сухими чи гумовими.
По-п’яте, яйце
Щодо цього єдиної думки немає. Але це точно не заборонений інгредієнт. Обов’язково потрібно додати яйце у тому випадку, якщо картопля містить мало крохмалю.
По-шосте, борошно
Борошно в дерунах виразно зайве. У рідке тісто при необхідності додають крохмаль. Якщо насипати борошно, то млинці будуть твердими.