Частину куплених сухофруктів обов’язково потрібно ополоснути водою, тоді як інші можна їсти і без миття. Як вчинити у конкретній ситуації залежить від виробника.
Отже, якщо ви купили курагу або чорнослив на вагу, тобто прямо перед вами їх щедро насипали лопаткою з великого мішка, без дезінфекції не обійтися.
Щоб бути впевненими в тому, що сухофрукти очистилися від піску, пилу та іншого сміття, насипте їх у широкий посуд, залийте окропом і дайте постояти. Потім слід відкинути ласощі на сито і додатково промити кип’яченою водою. Це допоможе видалити дрібні смітники зі складок.
Мити варто й сухофрукти, покладені в дешеві лотки та замотані плівки – їх хоч і не розфасовували у вас на очах, але швидше за все це відбувалося просто на складі.
А ось фабричні товари викликають більше довіри.
Як правило, на етикетці серед усіх інших даних також міститься інформація, чи оброблені фрукти парою чи ні, чи потрібно їх мити перед тим, як «спробувати на зуб», чи ця процедура буде зайвою.
Ну і однозначну відповідь ми можемо дати щодо сухофруктів, які продаються в пакетованій та запаяній упаковці. Оскільки цей продукт відноситься до снеків, він повністю готовий до вживання, наприклад, як хліб або ковбаса, – ці продукти ви ж не миєте?