Неділя, 24 Листопада

Створення соковитого шашлику не є складним завданням, якщо ви знаєте кілька простих секретів, ключовими з яких є вибір м’яса та правильний маринад. Для приготування ароматного та смачного шашлику важливо вибрати якісне м’ясо та правильно його замаринувати.

Створення соковитого шашлику не складне завдання, якщо ви знаєте кілька простих секретів.

Який шашлик найм’якіший – вибір м’яса

При виборі м’яса для шашлику слід враховувати, що різні види м’яса мають різну жорсткість, а отже, і правила приготування.

Ідеальним для шашлику буде свинина, і щоб зробити шашлик м’яким, ви повинні вибрати між: нашийком; вирізкою; корейкою. Також зверніть увагу на співвідношення жиру та м’яса у вибраному шматку – це має бути 1 до 4 відповідно, щоб страва не була надто жирною.

З яловичини та баранини важко отримати м’який шашлик, тому якщо ви не хочете експериментувати та хочете отримати (майже) гарантований добрий результат, зупиніться на перевіреній часом свинині.

Не всі вживають свинину, з бараниною складно через те, що потрібно шукати м’ясо молодого баранця, щоб уникнути сильного специфічного запаху, а яловичину через твердість краще залишити для інших страв.

І тут на допомогу приходить курка. Її м’ясо традиційно вважається найніжнішим. Часу для її приготування потрібно менше. Для приготування на мангалі ідеально підійде куряче стегно – досить жирне, щоб залишитися соковитим. Відмінним вийде шашлик з стегенця. А ось грудинка – досить сухий продукт, і врятувати його може маринад і чергування у мангалу, щоб не перетримати.

У чому замаринувати м’ясо для шашлику – найкращі рецепти

Маринад для м’яса – основа вашого майбутнього шашлику. Адже саме від нього залежить, наскільки смачною буде страва.

Найпростіший, класичний варіант маринаду для м’яса свинини – цибуля. Багато цибулі: на 1 кілограм м’яса – 2-3 кг цибулі. Щоб замаринувати потрібно: промити та нарізати м’ясо на майбутні шматочки шашлику (умовно 5*5 см, але й не надто дрібно); порізати цибулю (кільцями, але частина можна і дрібніше, особливо коли часу на маринування мало); за бажанням додайте перець та інші приправи до смаку; помістити все це в посудину, перемішати (або розкладайте шарами) і залишити на кілька годин (на ніч ідеально) у прохолодному місці на кшталт холодильника. Сіль додавайте якраз перед смаженням, щоб вона не витягувала з м’яса сік, ця порада відноситься до всіх рецептів.

Наступного дня можна сміливо приступати до смаження та отримати соковитий смачний шашлик. І при насаджуванні на шампур чергуйте м’ясо з цибулею (тому її нарізали кільцями).

Багато хто додає майонез, але він і смак м’яса може перебити, і взагалі досить жирний сам по собі, а тут ще й м’ясо явно необезжирене – збережіть здоров’я.

Ще м’ясо свинини можна замаринувати у вині. Це, до речі, і відповідь на питання, як зробити м’ясо для шашлику. Для такої страви знадобиться: м’ясо – 2 кг; червоне сухе вино – 200 мл; винний оцет (не переборщуйте з оцтом) – 2 столові ложки; цибуля – 2-3 головки; висушені кінза (якщо любите звичайно) та коріандр – 25 грам; хмелі-сунелі – 50 грам; сіль та перець (мелений, краще червоний) – за смаком. Приготування як завжди – нарізали м’ясо на зручними для вас шматками, а цибулю кільцями, змішали сухі приправи, склали все це в ємність, додали оцет і перемішуємо. Потім заливаємо вином, додаємо перець і відправляємо у холодильник на кілька годин. До речі, у готовій страві алкоголю не буде, тож дітям теж можна. 

Маринування курки можна прискорити. Кефірний маринад у співвідношенні приблизно 1 частина кефіру на 2 частини м’яса підійде для курки. До нього додаються цибуля та інші спеції, потім все перемішується. Курка маринується в такому маринаді кілька годин.

Курка також ідеально підходить для медового маринаду! Ви отримаєте ароматний, трохи солодкий і неймовірно смачний шашлик, якщо використовуєте:

  • куряче філе – 1 кг;
  • мед – 60 гр.;
  • часник – 3 зубчики;
  • гірчицю горошком – 2 чайні л.;
  • лимон – 1 шт.;
  • оливкова олія – ​​2 столові л.;
  • сіль за смаком.

Часник потрібно роздавити, з лимона вичавити сік і змішати все це з іншими інгредієнтами. В курку, нарізану на шматки, додають маринад і залишають на пару годин.

Поради, як не зробити шашлик сухим

Для того, щоб шашлик не був сухим, важливо правильно вибрати м’ясо, підібрати гарний маринад і спосіб приготування.

Шашлик не слід смажити над відкритим вогнем – він згорить, не встигнувши приготуватися. Жар повинен йти від вугілля, що тліє, білий наліт на них – це ідеальний час для приготування. Не забувайте перевертати м’ясо, щоб воно просмажилося рівномірно, але не робіть це дуже часто – шашлик може стати сухим.

Ще одна порада, як зробити шашлик м’яким, а не сухим: краще використовувати свіже м’ясо, а не розморожене, і віддавати перевагу м’ясу молодих тварин.

Також важливо правильно вибирати дрова. Найкраще підійдуть береза, дуб, яблуня та липа. Не можна використовувати хвойні дрова, а також відходи, такі як старий паркан, піддони, меблі тощо.

А як зробити жорсткий шашлик м’яким, якщо він уже виготовлений? Це також можливо. Наприклад, можна тушкувати готове м’ясо у воді в духовці близько години. Ще можна спробувати потримати м’ясо кілька хвилин над вугіллям, нанизавши між ними шматочки сала. Зм’якшити м’ясо також може сік лимона або ківі у співвідношенні 1:1.

Exit mobile version