Молоді господині помиляються, коли обирають огірки виключно за якістю плодів. Багато чого в цій справі залежить від сорту. Наприклад, закочення може незабаром стати каламутним, огірки м’якими, а на смак це буде якщо і можливо їсти, то не зовсім приємно. А все через неправильний вибір.
Розкажемо, які огірки простіше відразу викинути у відро, ніж возитися з закатками, а потім думати, що трапилося із заготівлею.
Перше правило консервації говорить про те, що вибирати потрібно лише свіжі плоди. Потім господаркам нагадують про важливість дотримання рецептури. А до пункту, що далеко не всі огірки підходять для засолювання та консервації, поспіхом дістається не кожна молода куховарка.
Не годяться для консервації
- Огірок має бути зеленим. Перезрілі або пожовклі плоди краще відразу відкласти для інших потреб.
- Плоди з пошкодженою шкіркою теж краще не використовувати, навіть якщо після видалення пошкодження овоч здається придатним до вживання та свіжим. У нього вже напевно проникли бактерії, які потім «вибухнуть» банку.
- Також не слід використовувати для зимових заготовок плоди, що пройшли обробку пестицидами. Це шкідливо для здоров’я.
- Відмовтеся від ідеї закривати великі огірки. Найкраще використовувати середні та дрібні екземпляри. Справа в тому, що чим більший огірок, тим складніше маринаду проникнуть усередину.
- Крім того, у довжину огірок не повинен перевищувати 13 см. А ще потрібно ретельно вимити овоч та попередньо замочити у воді.
І останнє правило, що може допомогти молодій господині – це починати консервацію відразу після збирання врожаю. Навіть якщо огірки зберігалися в холодильнику, для закочувань вони не годяться.