Багато хто звертає увагу на те, що навесні починає помітно випадати волосся. Цьому є безліч пояснень: як очевидних, наприклад, дефіцит вітамінів чи сонячного світла, і тих, про які мало хто знає.
Швидке схуднення
Прагнення швидко привести своє тіло у форму навесні знайоме багатьом. Але саме кардинальна зміна раціону негативно позначається насамперед на стані волосся. Вони стають ослабленими та ламкими, адже всі цінні поживні речовини організм використовує для життєво важливих процесів.
Тому не варто вдаватися до жорстких обмежень у їжі. Якщо ви все ж таки вирішили сісти на дієту, постарайтеся вибудувати збалансований раціон, в якому будуть в достатній кількості присутні необхідні вітаміни та мінерали.
Нестача білка
Навіть за відсутності дієти організм може зіткнутися з нестачею будь-якого елемента, що в тому числі позначається на стані шкіри та волосся. Особливо швидко це стає помітно при нестачі білка в раціоні, оскільки це один із основних «будівельних матеріалів» для тканин волосяних фолікулів.
Харчування має бути різноманітним. М’ясо, риба, молоко, сир допомагають організму отримувати потрібну кількість білка. Якщо ж ви з якихось причин не вживаєте продукти тваринного походження, додайте в раціон горіхи, боби та інші рослинні джерела білка.
Нещодавно перенесені захворювання
Стрес, травми, простудне або будь-яке інше захворювання теж позначаються на волоссі. Однак у разі ефект спрацьовує не миттєво, а через місяць чи більше. Якщо волосся раптом починає випадати, але вам при цьому здається, що зі здоров’ям все в порядку – згадайте про те, чи не було проблем трохи раніше.
Не варто дивуватися, що навесні, після сезону грипу та ГРВІ, волосся послабшало і стало ламким. Постарайтеся йому допомогти в цей період: не лише урізноманітнивши харчування, а й підібравши правильний догляд. Вибирайте шампуні з колагеном і біотином, оскільки вони активно впливають на волосся, скорочуючи його випадання. Засоби з вітаміном B3 у складі також сприяє зміцненню волосся.
Прийом лікарських засобів
Це ще одна неочевидна причина, про яку не одразу згадують. Випадання волосся – один із найпоширеніших побічних ефектів терапії. У тому числі тому не варто самостійно починати прийом лікарських препаратів, минаючи консультацію фахівця.
Якщо ви помітили зміни, варто звернутися до лікаря, який виписував лікування, і розповісти про проблеми, що виникли. Фахівець оцінить, наскільки серйозними є побічні ефекти і при необхідності може підібрати інші препарати.
Засоби для укладання волосся
Продукти для стайлінгу можуть містити агресивні речовини, наприклад спирт, які завдають шкоди не тільки волоссю, а й шкірі голови. Крім того, впливає і неправильне застосування таких засобів.
Використовуйте лише якісну косметику від перевірених виробників. Підбирайте засоби для свого типу волосся, вивчайте склад та рекомендації щодо застосування, які виробники зазвичай пишуть на упаковці. У разі використання агресивних складів обов’язково змивайте їх перед сном – не залишайте таке укладання наступного дня.
Тугі хвости та пучки
Укладання також може спровокувати випадання волосся. Особливо якщо використовувалися тугі гумки та шпильки. Вони сильно перетягують волосся, яке у весняний період і так ослаблене.
Намагайтеся менше використовувати металеві та пластикові шпильки та тугі гумки. Не варто також ходити із зібраними зачісками протягом усього дня, краще розпустити волосся хоча б після робочого дня.
Недостатній догляд
Невідповідний шампунь, ігнорування масок та кондиціонерів, а також термозахисту при сушінні феном або використанні праски – все це може вплинути на випадання волосся. Правильно підібраний догляд допомагає долати складні періоди.
Наприклад, якщо ви бачите, що волосся і шкіра голови потребують додаткового зволоження та живлення, використовуйте засоби з пантенолом та гіалуроном. Додатковим плюсом буде наявність у складі вітаміну Е, який допомагає запобігти ламкості волосся і зробити його більш гладким.
«Забиті» пори шкіри голови
Коли надворі стає тепліше, потові залози починають працювати активніше. Шкіра голови теж виділяє піт, а забиті пори часто спричиняють випадання волосся, оскільки блокують доступ поживних речовин до фолікулів. Одна з порад тут — стежити, щоб у шапці, яку ви носите у весняний період, не було спекотно. Вирішити проблему допоможе також правильний догляд.
З настанням тепла намагайтеся рідше використовувати стайлінгові засоби, які забивають пори. Крім того, додайте у свій догляд за волоссям використання скрабів, наприклад, із мінеральними гранулами у складі. Вони дбайливо очищають і відлущують ороговілі клітини. Після їх використання покращується живлення шкіри голови, що сприяє зростанню волосся.
Експерименти з волоссям
З приходом весни хочеться внести зміни до свого зовнішнього вигляду, наприклад, поміняти колір волосся. У такому разі варто уважно підійти до процесу фарбування. Найкраще не робити це самостійно в домашніх умовах.
Річ у тім, що хімічні речовини, які є у складах фарб, здатні викликати алергічну реакцію. У тому числі — алергічний дерматит шкіри голови, який впливає на якість вашого волосся та його густоту. Тому вибирайте перевірені салони та стежте, щоб усі маніпуляції із засобами для фарбування волосся відбувалися на ваших очах.
Занадто довге волосся
Можливо, для когось це здасться дивним, але чим довше волосся, тим слабшим воно стає. Особливо це помітно у власниць тонких локонів. Вони сильніше схильні до перерізу і механічних пошкоджень, частіше ламаються і, відповідно, сильніше випадають.
Якщо у вас тонке волосся, регулярно видаляйте «зайву» довжину пасм. У таких випадках краще довжина до плечей або трохи нижче – за нею буде комфортно доглядати, а волосся набуде красивого і здорового вигляду.