Печія не дуже приємне явище в нашому організмі, і в більшості випадків її викликають певні продукти.
- Смажена картопля
Іноді так хочеться побалуватися смаженою картоплею, але краще все ж таки утриматися, і не тільки тому, що це дуже калорійна страва, але й з інших причин. У смаженій картопля міститься багато крохмалю і жиру, і це може призвести до неприємностей для процесу травлення. Залишки неперетравленої їжі затримуються у шлунку, провокуючи додатковий викид шлункового соку та подальшу печію.
- Червоне вино
Під впливом алкоголю виробляється надмірна кількість шлункового соку, який незабаром виходить за межі свого “звичного” середовища, потрапляючи в стравохід. Лідером із стимуляції виділення шлункової кислоти є червоне вино. У малих кількостях (100-150 мл) воно допомагає покращити травлення, але у вищих може викликати печію та відрижку.
- Гірчиця та аджика
Головна особливість гострих страв – посилення апетиту. Чим більше ми їх їмо, тим сильніше почуття голоду. В результаті шлункових сік виробляється інтенсивніше і, як у попередньому випадку, його надлишок потрапляє в чутливий до кислот стравохід.
- Цитрусові
Вітамін С збільшує кислотність шлунка та стимулює зайве вироблення травних соків, за рахунок чого з’являється печія та неприємні відчуття. Не варто зловживати цими фруктами, особливо на голодний шлунок.
- Соління
Різна консервація часто присутня взимку на столі, але зловживати цим не варто, тому що консервація часто містять оцет, який і призводить до появи печії за рахунок підвищення рівня кислотності.
- Шоколад
Шоколад та інші солодощі, що містять какао боби, надають розслаблюючу дію на м’язи, що контролюють роботу сфінктера між шлунком та стравоходом. В результаті перегородка розслабляється і шлунковий сік потрапляє в стравохід, дратуючи його стінки і провокуючи печію.
- Газовані напої
Будь-які, навіть слабогазовані напої містять вуглекислий газ. “Бульбашки” потрапляють у шлунок і дратують його стінки, що призводить до посиленого газоутворення і появи відрижки. Крім того, при великій кількості напою посилюється секреція шлункового соку, що згодом призводить до печії.
- Сир
Твердий сир та сир – це продукти з високим вмістом білка та жирів. Потрапляючи в шлунок, вони стимулюють інтенсивні процеси травлення, від чого посилюється кислотність і виникає відчуття печіння стравоходу.
- Ковбаса
Копченості відносяться до продуктів, з якими складно впоратися шлунково-кишковому тракту. Для їх перетравлення виділяється набагато більше соляної кислоти, що призводить до печії. Неперетравлені залишки їжі потрапляють у кишечник, від чого починаються процеси бродіння, посилюється газоутворення, з’являється відрижка та метеоризм. Крім того, магазинне копчене м’ясо містить глутамат натрію, який удвічі ускладнює процес травлення.
- Жуйка
Жувати жуйку після їжі корисно для очищення зубів від залишків їжі. Але в процесі жування в шлунок потрапляє повітря, що загрожує появою відрижки. Крім того, якщо жуйка ментолова, може з’явитися і печія – ментол розслаблює м’язи сфінктера, від чого стравохід потрапляє шлунковий сік.