Відомий дієтолог Емі Гудсон каже, що для підтримки нормального метаболізму слід пам’ятати про кілька правил. Harvard Health при цьому підкреслює, що чим швидше швидкість обміну речовин у людини, тим швидше її організм спалює калорії у стані спокою і тим більше енергії він отримує.
Гудсон радить їсти протягом дня невеликими порціями. При цьому іноді корисно і перекушувати продуктами, які підтримують нормальний обмін речовин. Тобто їжею, багатою на білок і клітковиною.
Щоправда, за словами Лізи Р. Янг, дієтолога та всесвітньо визнаного нутриціолога, на день потрібно робити лише один-два перекушування. Причому кожен має містити менше 200 кілокалорій. Якщо ж перекушуватимете частіше, то можете набрати вагу.
Ось на які продукти для перекушування вам варто звернути увагу.
- Сир та крекери. У сирі, наприклад, міститься багато білка, а він допоможе вам протриматися до вечірнього прийому їжі (оскільки перетравлюється довго). Емі Гудсон зазначає, що перекушувати між обідом та вечерею потрібно кожному. Це допоможе підтримувати необхідний рівень енергії і не почуватися надто голодним увечері.
- Цільнозерновий батончик і зварене круто яйце. Це поєднання відрізняється тим, що містить у собі велику кількість білка та клітковини. Білок у яйцях наповнює енергією, а харчові волокна в батончику допомагають організму повільніше засвоювати вуглеводи. Завдяки цьому організм спалюватиме калорії та отримуватиме енергію протягом більш тривалого часу.
- Банан і в’ялена яловичина. У в’яленій яловичині багато білка, який розщеплюється довше, ніж жири та вуглеводи. Банани дозволяють прискорити обмін речовин, так як до їх складу входить клітковина і калій. У деяких дослідженнях говориться, що люди, які їдять багато клітковини, мають нижчу масу тіла. Калій після вживання перетворюватиметься на енергію.
- Йогурт з фруктами та горіхами. За словами Янг, це ідеальне поєднання білка, жиру та клітковини. У грецькому йогурті багато білка, а наукові роботи показують, що при його вживанні у великій кількості на день можна спалити більше калорій. Горіхи та фрукти – це продукти, що містять багато корисних жирів та клітковини.
- Яблуко з арахісовим маслом. До складу арахісової олії входять білки та корисні жири, завдяки яким ви довше відчуватимете ситість і зможете запобігти уповільненню обміну речовин. У яблуках багато клітковини, що підтримує в нормі вуглеводний обмін в організмі. Крім того, вчені виявили, що яблука підвищують здатність організму перетворювати жири на енергію.
- Хумус і свіжі овочі. У дослідженні, опублікованому в Nutrients, експерти зазначають, що в хумусі багато речовин із великою кількістю білка, клітковини, корисних жирів. Крім того, вчені з’ясували, що хумус може покращити метаболізм глюкози (тобто перетворює глюкозу на енергію). При поєднанні хумусу з овочами (у тому числі з броколі та солодким перцем) ви отримуєте суміш складних вуглеводів (які вважаються кориснішими), клітковини, білка та корисних жирів. Це дозволить організму отримувати більше енергії та спалювати більше калорій.