Група вчених з Німеччини виявила, що навіть незначні зміни в регулярній фізичній активності, такі як підйом сходами замість ліфта, можуть протистояти віковій втраті обсягу в певних областях мозку.
Інші дослідження показали, що фізичні вправи можуть допомогти у боротьбі з деякими наслідками старіння. Зокрема, вони можуть зберегти еластичність серця, зменшити легкі когнітивні порушення та викликати вироблення гормонів, що захищають від хвороби Альцгеймера та недоумства. Вчені з Німецького центру нейродегенеративних захворювань (DZNE) спробували доповнити цей список, вивчивши вплив фізичних вправ на певні сфери мозку.
Для цього вчені використали дані популяційного дослідження, в якому взяли участь понад 2500 осіб віком від 30 до 94 років. У ході дослідження проводився аналіз обсягу мозку та товщини кори головного мозку за допомогою МРТ, а також оцінювалася їхня фізична активність: піддослідних змушували носити акселерометр на стегні протягом семи днів.
“Ми змогли показати, що фізична активність має помітний вплив майже на всі досліджувані області мозку“, – пишуть автори роботи. “Загалом, ми можемо сказати, що чим вищою та інтенсивнішою була фізична активність, тим більше були області мозку, або за обсягом, або за товщиною кори. Зокрема, ми спостерігали це в гіпокампі, який вважається центром управління пам’яттю. Великі обсяги мозку забезпечують кращий захист від нейродегенерації, ніж малі”.
Найбільше від цього виграють неактивні люди похилого віку. Вчені виявили, що найбільше та майже раптове збільшення обсягу спостерігалося при порівнянні неактивних людей старше 70 років з помірно активними.