Боремося зі стресом: 5 простих продуктів, які покращують настрій

Хронічний стрес або тривала тривога можуть безпосередньо впливати не тільки на наше повсякденне життя, але і на здоров’я. Один із способів упоратися зі стресом – вибрати правильну дієту.

Щоб знизити рівень стресу чи тривоги, особливу увагу слід приділяти своєму харчуванню. Тут слід виділити продукти з вітаміном С, магнієм та омега-3 жирними кислотами. 

Вітамін С допомагає знизити рівень кортизолу, гормону стресу та нормалізувати рівень артеріального тиску при підвищеній тривожності. 

Магній необхідний для запобігання головному болю та втомі та поліпшенню якості сну. 

Жирні кислоти омега-3 не лише захищають від серцевих захворювань та депресії, а й зменшують стрес.

Продукти, які корисні для організму і допомагають боротися зі стресом або тривогою, можна легко знайти не тільки в саду чи городі, а й у супермаркетах.

Темний шоколад

Цей десерт допомагає знизити стрес та занепокоєння. Численні дослідження показали, що всього 40 г темного шоколаду здатні швидко зменшити рівень стресу.

У шоколаді міститься багато триптофану, який організм використовує для перетворення нейромедіаторів, що покращують настрій, таких як серотонін. 

Темний шоколад також є джерелом магнію, який необхідний зменшення симптомів депресії. 

Однак не забувайте, що ви повинні вибирати темний шоколад із вмістом какао від 70%. Темний шоколад містить цукор та жир, тому його слід вживати невеликими порціями.

Шпинат

Листові овочі багаті на фолієву кислоту, яка допомагає покращити настрій у стресових ситуаціях.

Проте шпинат виділяється з усіх листових овочів через велику кількість магнію, що міститься в ньому. Шпинат багатий на магній, який необхідний для боротьби зі стресом або занепокоєнням. 

Коли людина відчуває пригнічений стан, магній зміцнює центральну нервову систему, тому дуже важливо включати в раціон продукти, багаті на цей мікроелемент. Якщо ви не любите шпинат, можете включити до раціону боби або коричневий рис.

Трави та чай

Різні лікарські трави та чаї, приготовані з них, також надають заспокійливу дію і можуть допомогти у боротьбі з безсонням, зменшити занепокоєння чи гнів. 

Одна з найпопулярніших трав через широкий спектр цілющих властивостей – ромашка. Такий трав’яний чай найчастіше використовується для полегшення станів, спричинених стресом, таких як безсоння або шлунково-кишкові розлади. 

Також можна використовувати м’яту або корінь валеріани, які добре відомі багатьом і часто використовуються для лікування тривоги та безсоння.

Лосось

Цю рибу можна сміливо назвати справжньою дієтичною суперзіркою. Лосось корисний не тільки завдяки жирним кислотам омега-3, що містяться в ньому, які допомагають знизити стрес. Він також багатий на вітамін D, що особливо важливий у боротьбі з депресією. Жирну рибу, таку як лосось, слід вживати хоча б 2-3 рази на тиждень. 

Ця риба багата на незамінні жирні кислоти омега-3, які допомагають збільшити вироблення серотоніну. А DHA у цих жирах – докозагексаєнова кислота – знижує рівень гормонів стресу.

Авокадо

Ймовірно, ніхто вже не сумнівається в користі авокадо для людського організму. Недаремно його часто називають суперпродуктом. Авокадо – це ще один продукт, який рекомендується вживати під час стресу. 

Ці екзотичні фрукти позитивно впливають на активність клітин мозку та активують їхню роботу. Авокадо також багаті на речовини, що знижують стрес, – вітаміном В, мононенасиченими жирними кислотами і калієм.

Вас також зацікавить

Популярне