Завдяки простоті та ефективності скручування на прес входять до числа найпоширеніших вправ. При регулярних тренуваннях результат забезпечений — треба лише набратися терпіння та займатися. Однак багато хто намагається прискорити процес появи заповітних кубиків, інтенсивно хитаючи прес у щоденному режимі.
Чи справді такий підхід допомагає швидше досягти результату чи безперервні тренування можуть призвести до неприємних наслідків?
Розбираємось, що буде, якщо качати прес щодня.
Чим небезпечна перетренованість?
Будь-яке навантаження має бути дозованим. Під час тренувань у м’язових волокнах виникають мікротравми, на загоєння яких потрібен час. Саме в процесі відновлення відбувається збільшення обсягу м’язів. Якщо не давати м’язам необхідного часу на подолання наслідків мікротравм, то є великий ризик настання перетренованості. Цей стан виникає, коли клітини не встигають адаптуватися до навантажень, порушуються біохімічні процеси, знижується імунітет та настає перенапруга центральної нервової системи.
Перетренованість веде до зниження ефективності занять, уповільнення прогресу і навіть відкату від досягнутих показників. Продовжувати тренуватися в цьому стані не тільки марно, але й небезпечно для здоров’я, тому що в організмі накопичується втома і натомість хронічного невідновлення.
Скільки часу потрібно відновлення м’язів преса?
Так що ставлячи питання, чи можна качати прес щодня, необхідно розуміти, скільки часу потрібно м’язам на засвоєння отриманого навантаження. Поширена думка, що через невеликий розмір групи м’язів преса потрібно менше часу на відновлення, ніж м’язам спини або ніг. Однак більшість фахівців називають такі переконання міфом, оскільки за біохімічним складом прес ніяк не відрізняється від інших м’язів. Крім того, м’язи живота задіяні в багатьох вправах на інші частини тіла, тому навантаження на них випадає підвищена.
В середньому на відновлення м’язів після фізичного навантаження йде 48 годин. Але в кожному конкретному випадку ці показники відрізняються, оскільки залежать від інтенсивності та тривалості тренування.
Як часто можна тренувати прес?
Силові тренування на прес з використанням великої ваги людям початкового та середнього рівня підготовки рекомендується проводити двічі на тиждень.
Тривалі тренування на витривалість із великою кількістю повторень можна виконувати 3-4 рази на тиждень.
Окремі вправи на прес без додаткової ваги та великої кількості повторень можна робити частіше, проте фахівці все одно рекомендують давати відпочинок м’язам раз на три дні.
Таким чином, повноцінні тренування на прес не варто робити частіше за чотири рази на тиждень, оскільки м’язи не встигатимуть перетравлювати отримане навантаження, і шлях до бажаного результату помітно ускладниться. При стандартних для ранкової зарядки скручування на прес навантаження на м’язи живота не таке високе, але й ці вправи не варто виконувати щодня.
Прагнення якомога частіше качати прес можна пояснити бажанням скоріше побачити результати роботи над собою, проте виконання вправ на м’язи живота щодня загрожує травмами, стомлюваністю та регресом м’язів.