Джошуа Бломгрен, лікар спортивної медицини в Rush, зазначає, що спортсмени та прості люди рідко думають про те, що вони можуть перетренуватися. Через це вони продовжують змушувати себе ходити на тренування, доки не отримають будь-якої травми.
Фізичні вправи, особливо інтенсивні, сильно навантажують організм. Якщо йому не давати часу відновитися, то спорт може завдати шкоди людині. Але як зрозуміти, чи не надто багато часу проводите в залі? Є кілька ознак.
Якщо ви мало відпочиваєте і багато тренуєтеся, ви можете помітити, що спите погано, нерідко сильно втомлюєтеся, відчуваєте перепади настрою або навіть отримуєте травми під час занять. З інших ознак – збільшення частоти серцевих скорочень, відчуття нестачі фізичної сили, відсутність працездатності (неможливість виконувати фізичну роботу), складності при досягненні цілей у фітнесі, відсутність підбадьорливого ефекту від вправ, зміна обміну речовин.
У дні відпочинку не обов’язково зовсім відмовлятися від тренувань. Можна просто звернутися до «легших» видів діяльності: повільному бігу підтюпцем, ходьбі, їзді на велосипеді, йозі. Іншими словами, необхідно легко зменшити кількість і інтенсивність вправ.
Також Американський коледж спортивної медицини радить людям у віці від 18 до 65 років займатися середньою аеробікою протягом 30 хвилин п’ять днів на тиждень або аеробікою високої інтенсивності як мінімум 20 хвилин три рази на тиждень. На вправи, які допомагають підтримувати силу м’язів та витривалість, має йти два дні на тиждень.
Бломгрен також рекомендує складати збалансовану програму вправ (у ній мають бути кардіотренування та силові тренування), збільшувати кількість або інтенсивність вправ максимум на 10 відсотків на тиждень, додавати до програми тренувань дні відпочинку, збалансовано харчуватися, висипатися (спати потрібно приблизно по 8 годин на добу).