Ось дві хороші причини закріпити за тренуваннями місце у розкладі та ніколи не віддавати цей час під інші завдання.
- Ви перестанете пропускати заняття
Якщо ви колись починали впроваджувати нові корисні звички, а потім кидали, знайте: так роблять багато хто. Щоб зміни міцно закріпилися, вони мають стати частиною режиму.
Коли ви залишаєте собі вибір – тренуватися сьогодні, завтра чи в понеділок, рішення залежить від рівня енергії, мотивації та інших мінливих речей.
Якщо ж у розкладі буде конкретний час для занять спортом, вирішувати не доведеться. У графіці фітнес треба йти.
- Відсутність вибору допоможе сформувати звичку
Згідно дослідженню, на формування і закріплення корисної звички потрібно в середньому 66 днів.
Може пройти 2-3 місяці, перш ніж ви вперше зауважите, що збираєтеся на тренування на автоматі, без внутрішньої боротьби. А доки звичка не сформована, визначте місце для вправ у своєму графіку та дотримуйтесь його.
- У звичний час ваші показники будуть вищими
Вчені помітили, що сила, потужність і силова витривалість спортсменів залежать від часу доби. Вранці показники дещо знижуються, а надвечір зростають.
Однак, якщо звикнути тренуватися в певний час, ці відмінності стираються. Відразу кілька
експериментів підтвердили, що через 8–10 тижнів ранкових занять результати у тестах на силу, потужність та висоту стрибка перестають залежати від часу доби. Тренуючись в один і той же час, ви привчаєте організм викладатися на повну.
Як вибрати час тренувань
Якщо ви займаєтеся заради здоров’я та гарної фігури, виділіть під спорт будь-який зручний час та дотримуйтесь свого графіка. Якщо ж вас цікавлять спортивні досягнення, вибирайте для занять годинник, в який будуть проводитися змагання.
Коли це невідомо, займайтеся вранці, особливо якщо ваш вид спорту пов’язаний із силою та потужністю. Ранні тренування приберуть різницю у продуктивності, так що ви зможете показати найкращі результати і на світанку, і ближче до вечора.