У недавньому дослідженні, опублікованому у виданні Sleep, експерти виявили зв’язок між безсонням та ризиком появи недоумства, погіршення пам’яті. На щастя, різні розлади сну можна вилікувати.
У ході нового дослідження фахівці провели аналіз інформації про більш ніж 26 тисяч учасників Канадського лонгітудинального дослідження старіння. Вік піддослідних становив від 45 до 85 років. За ними спостерігали протягом трьох років: з 2019 по 2022 рік.
Вчені дійшли висновку, що у людей з безсонням погіршується пам’ять. І це помітно, якщо їх порівнювати з тими, хто зовсім не має проблем зі сном або має лише деякі симптоми безсоння.
Загалом у рамках дослідження фахівці розділили всіх учасників на три групи. До першої групи увійшли ті, хто взагалі не повідомляв про проблеми зі сном, до другої – ті, у кого були лише певні симптоми безсоння, до третьої – ті, у кого виникло безсоння.
У людей, які повідомляли про погіршення якості сну, також частіше зустрічалося погіршення пам’яті, тривога, депресія, сонливість у денний час, переривання дихання під час сну та інші проблеми, пов’язані зі сном. Крім цього, вони частіше курили та мали високі показники індексу маси тіла. Також чоловіки, які страждають на безсоння, гірше справлялися з тестами пам’яті, ніж жінки.