З віком наш організм зазнає змін, і одним з природних процесів є втрата м’язової маси. Щоб мінімізувати цей вплив, важливо збагатити раціон білком, але дієтологи радять обмежити споживання певних його джерел, особливо після 60 років, пише Pixelinform.
Джессіка Кордінг, доктор медичних наук і зареєстрований дієтолог, вважає, що не варто повністю виключати жодні продукти з раціону, але рекомендує скоротити споживання переробленого м’яса.
“Існує багато доказів, які пов’язують навіть помірне споживання переробленого м’яса, такого як м’ясні делікатеси, бекон, ковбаса, хот-доги, в’ялене та копчене м’ясо, з підвищеним ризиком виникнення серцевих захворювань та інших хвороб. Тож якщо люди у віці 60 років ще не почали обмежувати споживання м’яса, зараз саме час це зробити”, – зазначає експерт.
Ерін Палінскі-Вейд, зареєстрований дієтолог, також підтримує цю думку, стверджуючи Parade, що літнім людям слід обмежити споживання обробленого м’яса з високим вмістом жиру, оскільки воно може посилити запалення в організмі та призвести до хронічних захворювань.
“Таке м’ясо часто містить багато насичених жирів і натрію, що може підвищити ризик серцевих захворювань і високого кров’яного тиску – станів, які стають все більш поширеними з віком. Багато переробленого м’яса містить багато натрію, що може бути проблемою для літніх людей, яким, можливо, потрібно обмежити споживання солі через гіпертонію або інші захворювання”, – пояснює вона.
Щоб полегшити перехід, Кордінг радить знайти здорову альтернативу, яка задовольняє ваші смакові вподобання. Якщо ж ви не готові повністю відмовитися від м’яса, Палінскі-Вейд рекомендує замінити перероблене м’ясо на свіже, наприклад, курку або рибу, які містять менше насичених жирів. Кордінг також нагадує, що зміна харчових звичок вимагає часу та терпіння.
“Здорове харчування – це загальне здорове харчування протягом тривалого часу. Один ізольований прийом їжі або перекус не створить і не порушить здорову дієту. Якщо вам важко дотримуватися здорового способу мислення, коли йдеться про їжу, подумайте, які продукти ви можете додати, якщо доведено, що вони корисні для здоров’я”, – радить вона.
Ключовим моментом є зосередження на різноманітному та поживному раціоні, а не на обмеженнях. Це допоможе вам з легкістю перейти на здоровіший спосіб харчування.