Ціль отримання процедури масажу може бути різною. Хтось проходить сеанси розслабляючого масажу заради задоволення, для інших це може бути необхідною процедурою. Але, незважаючи на існування різних видів та технік, існують певні протипоказання, пов’язані з ризиком для здоров’я.
Найбільш очевидні – це наявність ран, гостре запалення, інфекційні та шкірні захворювання, нещодавні травми чи операції. Але є й менш очевидні. Розберемо їх докладніше.
Лихоманка
Будь-який вид масажу може спричинити зміну внутрішнього середовища. А це збільшує ризик погіршення.
Зниження тромбоцитів у крові
При вираженому зниженні рівня тромбоцитів протипоказано техніку глибокого масажу. Вони можуть спровокувати не тільки синці, а й сильні гематоми.
Венозні захворювання
Для цієї категорії пацієнтів глибокий масаж тканин дуже небезпечний, оскільки збільшує ризик вивільнення тромбу.
Виражений остеопороз
За такої патології знижується щільність кісток, і вони стають досить крихкими. Виникає велика ймовірність переломів, особливо у людей похилого віку.
Печінкова недостатність
Під час масажу збільшується кількість рідини, що повертається до крові через набряки. Це посилює навантаження на печінку, викликаючи ще більші порушення у її роботі.
Прийом препаратів, що розріджують кров
Пацієнтам, які приймають такі ліки, масаж проводити не можна. Крім утворення гематом і синців, є ймовірність, що недосвідчений масажист може спровокувати внутрішню кровотечу.
Існують інші протипоказання до проведення процедури, наприклад, вагітність з ускладненнями. Це далеко не вичерпний перелік.
Щоб уникнути негативних наслідків, рекомендується:
- проконсультуватися з лікарем щодо вашого стану та можливості відвідування процедур;
- обирати сертифікованих масажистів із відповідною освітою;
- перед сеансом попередити фахівця про наявність хронічних захворювань, перенесені травми, алергічні реакції на ліки, харчові продукти (щоб знизити ймовірність алергії на олії та інші засоби).
Ця інформація допоможе масажисту підібрати індивідуальний підхід при роботі з вами — локально уникати травмованих ділянок, використовувати більш щадні техніки та спеціальні засоби.