Нове дослідження показує, що крихітні частинки в повітрі можуть викликати раптові серцеві напади. У дослідженні, яке дослідники опублікували в The Lancet Public Health, зазначається, що частинки, розмір яких у 25 разів менший за ширину людської волосини, можна легко вдихнути. І при вдиханні ці частинки пов’язують із низкою проблем зі здоров’ям, включаючи аутоімунні захворювання та серцеву недостатність.
Дослідники відстежували рівень забруднення в Сінгапурі на тлі понад 18 000 випадків позалікарняних зупинок серця в період з липня 2010 по 2018 рік. На основі статистичного аналізу дослідники змогли пов’язати 492 випадки з високою концентрацією частинок, відомих як PM 2,5. Грунтуючись на цих висновках, дослідники вважають, що рівень PM 2,5 може призвести до збільшення ймовірності раптових серцевих нападів.
Це дослідження, звичайно, лише спостереження. Це означає, що ми можемо лише припускати, що насправді означає зв’язок між раптовими серцевими нападами та рівнями забруднення PM 2,5. Але якщо дослідження все-таки отримають більше обертів і доказів, ми можемо дивитися на страшний показник того, що станеться, якщо рівень забруднення продовжить зростати.
Дослідники також відзначають, що відбулося явне зниження ризику раптового серцевого нападу. Хоча цей зв’язок може здатися безглуздим, існує багато даних, які свідчать про те, що зв’язок між ними варто вивчити глибше. Дані показали, що добова концентрація PM 2,5 в середньому становить близько 18,44 мікрограмів на кубічний метр.
Звідси дослідники перевірили зменшення забруднення повітря та виявили, що падіння на 1 мікрограм на кубічний метр, здається, корелює з восьмивідсотковим зниженням раптових серцевих нападів. Падіння на 3 мікрограми на кубічний метр призвело до зниження на 30 відсотків. Навколо цього пов’язано багато гіпотетичних припущень, але це викликає серйозні запитання про те, як PM 2,5 може співвідноситися з раптовими серцевими нападами.
Це не перший випадок, коли ми бачимо зв’язок між забрудненням навколишнього середовища або продуктами харчування, які ми їмо, і ймовірністю серцевих нападів. Нещодавно дослідники розкритикували старіші дослідження, в яких червоне м’ясо загрожує здоров’ю. Цілком можливо, що все це може бути випадковим збігом, але дані, здається, вказують на кореляцію між PM 2,5 і раптовими серцевими нападами.