Якщо ви часто відходите до сну, не просушивши волосся, ця інформація буде для вас корисною.
Чи можна спати з мокрою головою: що кажуть косметологи
Справа в тому, що мокре волосся більш схильне до пошкодження. Під впливом води воно стає більш тонким та еластичним. Багато перукарів не рекомендують навіть розчісувати вологе волосся. Розтягуючись під впливом гребеня, воно ламається і січеться. Те саме відбувається і під час сну.
Людина постійно перевертається з одного боку в інший. Вологі локони заламуються та сплутуються. Як результат – відсутність здорового блиску, посічені кінчики, ламкість і випадання.
Сон із мокрою головою також порушує укладання волосся. Висихаючи в неправильній формі, локони виглядають неохайно та тьмяно. І навіть якщо вранці знову їх змочити водою, пасма все одно набудуть тієї ж неправильної форми.
Якщо один раз заснути з мокрою головою – це навряд чи нашкодить вашому волоссю. А ось систематичний сон з вологими кучерями може стати причиною пошкодження волосяних ниток і цибулин.
Під час сну мокре волосся стає холодним. Внаслідок постійного переохолодження волосяні цибулини можуть запалитися. Це призводить до несприятливих наслідків:
- почервоніння на шкірі;
- гнійникам;
- появі сверблячки;
- больовим відчуттям;
- інших симптомів.
Застудити можна не лише волосяні цибулини. Якщо заснути з мокрою головою, особливо при відкритому вікні, хвороба не забариться. Насамперед недузі піддаються горло, вуха, носові та гайморові пазухи.
І останнє: волога, що скупчилася в подушці, сприяє розмноженню в ній пилових кліщів. Ці павукоподібні – найпотужніший алерген, що викликає шкірні та дихальні хвороби.
На перший погляд може здатися: що може статися, якщо лягти спати з вологими пасмами? Але, як виявилося, подібна дрібниця здатна стати причиною не тільки пошкодженого волосся, а й серйозних захворювань. Тому, якщо ви все ще лягаєте в ліжко, не висушивши волосся, подумайте, чи варто продовжувати це робити.