Вчені вивчили зв’язок між бактерією порожнини рота, що часто зустрічається, і ішемічною хворобою серця (ІХС). Це допомогло їм краще зрозуміти, як ці бактерії впливають розвиток серцевих захворювань.
Основними факторами ризику ІХС є куріння, діабет, високий вміст жирів у крові, високий кров’яний тиск, а також вік, причому чоловіки схильні до розвитку ІХС, ніж жінки.
Ранні дослідження призвели до поновлення інтересу до ролі бактерій, вірусів та інших мікроорганізмів у розвитку серцевих захворювань.
Так, у новому дослідженні взяли участь 3459 осіб, які спостерігали за станом свого серця протягом 12 років. Було зібрано дані про рівень С-реактивного білка в крові учасників, що є показником запалення. Учасників також перевірили на 22 людські патогени, включаючи 15 вірусів, шість бактерій та одного паразита.
Однією з бактерій, яку проводився аналіз, була Fusobacterium nucleatum. Це дуже поширена бактерія ротової порожнини, яка може призвести до запалення ясен та інфекції ясен. З зібраних даних дослідження показало зв’язок між поточним (чи минулим) інфікуванням F. nucleatum і незначним підвищенням ризику ІХС.
Дослідники припускають, що бактерія завдає шкоди двома способами:
- По-перше, у разі оральної інфекції вона викликає загальну запальну реакцію в організмі.
- По-друге, вона мігрує з ротової порожнини і прикріплюється безпосередньо до стінок коронарних артерій, сприяючи зростанню бляшок.
Варто зазначити, що для підтвердження цього зв’язку потрібні подальші дослідження.