Неділя, 19 Травня

Вони є на будь-якій кухні, і ми їмо їх, не замислюючись, чи вони дійсно корисні або можуть нашкодити.

Часник

Цей продукт завжди маємо під рукою. Ми впевнені: він дуже корисний. Тому лікуємося їм за застуди, та й просто любимо їсти — із салом чи борщем. Дачники обприскують свій город часниковою настоянкою, від неї гинуть усі шкідники. Але і для людей часник може бути небезпечним. По-перше, через вміст у ньому сульфон-гідроксильного іона, іншими словами, сірководню.

Він проникає у клітини мозку та вбиває їх. Вчені навіть провели експеримент і з’ясували, що часник уповільнює швидкість реакції у 2-3 рази. По-друге, часник може бути небезпечний підвищеним вмістом міді, а надлишок міді в організмі скорочує життя. Але відмовлятися від часнику все ж таки не варто. Потрібно просто правильно його їсти і не перевищувати допустиму добову дозу – не більше за головку на день.

Зелений чай

Навіть у звичайних мережевих магазинах його вже більше ніж чорного. А наприклад, в Індії, одній із «найчайніших» країн, п’ють лише чорний чай, а зелений вважають небезпечним. Чому? У зеленому чаї багато кофеїну, як у каві. І цей чай підвищує тиск і може спричинити інфаркт. Ми про це чули, але досі не впевнені, чи це так. Крім того, у зеленому чаї міститься теїн. Він шкідливий для серцево-судинної системи та нервових клітин.

Чи є у зеленому чаї користь? Звичайно. Це антиоксидант, він бадьорить і молодить. Ті самі індуси не п’ють його тільки тому, що не вміють правильно заварювати. А без правильної заварки він укорочує життя.

Червоне м’ясо

Американськими вченими було проведено кілька досліджень, які показали, що споживання тваринного м’яса знижує очікувану тривалість життя. Одне дослідження з Гарвардської медичної школи стверджує, що вживання додаткової порції на день необробленого червоного м’яса збільшує загальний ризик смерті на 13%. Дослідники підозрюють, що в цьому винні насичені жири та велика кількість натрію.

Чорнослив

Він вважається суперкорисним продуктом, але тільки якщо він не був оброблений двоокисом сірки (добавка Е220). Сухофрукти завжди потрібно мити перед вживанням, як і звичайні фрукти. Чорнослив через калорійність і велику кількість фруктового цукру не варто їсти діабетикам і тим, хто стежить за фігурою. Побоюватися чорносливу варто і молодим мамам: він може викликати розлад шлунка та коліки у немовляти завдяки своїй проносній дії.

Морозиво

Влітку ми їмо його більше, ніж зазвичай, і за звичкою шукаємо в магазинах пломбір. Однак нещодавно фахівці знайшли у пломбірі рослинні жири, яких там бути не повинно за визначенням. Пальмова олія канцерогенна, якщо вона піддається тепловій обробці. А морозиво спочатку нагрівають – варять, а потім різко остуджують. Це подвійний удар.

Як же розпізнати рослинний жир, якщо ви не маєте бездоганних смакових рецепторів? По-перше, виробник зобов’язаний прописувати у складі «рослинні жири» чи «пальмову олію». Якщо такого в складі немає, зверніть увагу на калорійність: у пломбіру масова частка жиру повинна бути не менше 13%. Оптимальний склад – молоко коров’яче натуральне, пастеризоване, цільне згущене з цукром; згущені та сухі вершки; масло коров’яче; яйця курячі та різні смакові добавки.

Небезпечні ласощі з пальмовою олією повинні іменуватися вершково-рослинним або рослинно-вершковим морозивом, але ніяк не пломбіром.

Свіжий фруктовий сік

Вважають, що це заряд вітамінів на весь день. Але якщо пити фреш без обмежень, можна отримати передозування вітамінів. А ще сік – це фруктоза у чистому вигляді, без клітковини. При деяких захворюваннях свіжі соки протипоказані. Так, при виразці шлунка, загостренні гастриту та панкреатиту не варто пити соки з кислим смаком: лимонний, апельсиновий, яблучний, смородиновий, журавлинний. Вони підвищують кислотність шлункового соку, можуть викликати печію та біль.

Про користь та шкоду окремих продуктів суперечки йдуть постійно. Але не варто забувати про золоте правило харчування: воно має бути збалансованим та різноманітним. Тільки в цьому випадку організм отримає достатню кількість поживних речовин, а їжа приноситиме не тільки задоволення, а й користь. Якщо немає обмежень щодо здоров’я, можна в розумних кількостях вживати будь-які якісні продукти.

М’ясо – джерело білка, вітамінів групи B, у ньому міститься велика кількість заліза, цинку та фосфору. Вони необхідні для підтримки обмінних процесів, роботи ендокринної і нервової систем. Загальна рекомендація – намагайтеся не зловживати жирною їжею. Яловичину, свинину, баранину краще тушкувати, запікати чи готувати на вогні.

Щоб полегшити роботу травної системи, подавайте страву з овочами чи зеленню, вони містять клітковину, яка допомагає засвоюватись важкій їжі. Часник також багатий на корисні речовини. Наприклад, до його складу входять фітонциди, які борються із бактеріями. Але він стимулює вироблення шлункового соку, тому їсти його на голодний шлунок не можна, а людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту варто звести його вживання до мінімуму.

Exit mobile version