Дієта, якої дотримуються з метою боротьби із зайвою вагою, при необережності може відправити на лікарняне ліжко. У ряді випадків наслідки можуть бути найгіршими. Не тільки у вигляді кілограмів, що повернулися, а й у вигляді хронічних захворювань.
По-перше, експерти не радять ділити продукти на шкідливі та корисні. Все залежить від того, як часто і як багато тієї чи іншої їжі вживає людина.
Ідеальним прикладом можна назвати «метод тарілки»:
- 50% овочів;
- 25% білка;
- 25% вуглеводів.
По-друге, дієтологи не радять компенсувати нестачу поживних речовин БАДами. І тут невідомо ні кількість речовин у добавці, ні реакція організму них. Як мінімум може виникнути алергічна реакція, але може розвинутись токсичний гепатит або гостра печінкова недостатність.
По-третє, не вірте у палеотичну дієту (палеодієту).
У цьому випадку рекомендується включити до раціону багато червоного м’яса, виключивши бобові, молочні, злакові та цукор. У результаті зростає рівень триметиламіну-N-оксиду, що позначається на стані судин, роботі ШКТ та провокується поява зайвої ваги.
Єдина дієта, що не завдає шкоди здоров’ю і навіть вважається корисною для серця, судин та організму загалом – це середземноморська дієта.