Існує стародавнє повір’я, що лунатиків будити не можна. Вважається, що все може погано закінчитися для того, хто гуляє уві сні. Але, як повідомляє наука, приблизно кожна п’ята дитина, і майже половина населення Землі виявляла ознаки лунатизму хоча б 1 раз у житті.
Але що станеться, якщо розбудити того, хто гуляє ночами уві сні?
Причини лунатизму
На сьогоднішній день встановлено, що лунатизму схильні люди, які перебувають у фазі глибокого сну. Мозок лунатика залишається активним настільки, щоб ходити уві сні. Однак прокинутися у такому стані вона ще не може.
У ході досліджень стану мозку пацієнтів, схильних до лунатизму, було встановлено, що деякі області мозку у них у цей момент не сплять, а інші – сплять. Схоже, що ця різниця і спонукає сплячого встати і пройтися.
Як ходять лунатики
Вже точно не витягнувши руки вперед, але погляд при цьому часто застиглий. Привернути увагу лунатика вкрай складно, адже переміщатися по дому може в темряві, по пам’яті.
Чи можна будити
Науці відомі випадки, що лунатики виходили з дому і навіть виїжджали в такому стані машиною за кермом. Але це поодинокі історії випадки. Встановлено, що сон цих людей дуже міцний. Людина може навіть не відреагувати на те, що її хтось намагається розбудити.
Але будити наука точно не радить. Якщо раптом вдасться це зробити, то людина, прокинувшись, може зазнати сильного стресу через дезорієнтацію в просторі. Чутки про те, що лунатик при пробудженні зазнає серцевого нападу або впаде в кому – перебільшені.
Як правильно
Спостерігайте за своїми родичами. Зазвичай напади припадають певний час. Експерти рекомендують будити хвилин за 10-15 до того, як може розпочатись напад.
Якщо момент втрачено, то лунатика потрібно вчасно зупинити і акуратно укласти в ліжко, після чого він засне і вранці не згадає про те, що сталося.