В останні роки стає дедалі актуальнішим завдання з профілактики незворотних змін мозку, з якими стикаються люди похилого віку. Так як в цілому людина починає жити довше через хорошу медицину і поліпшення базових життєвих умов, хвороби мозку стали зустрічатися набагато частіше.
Які секрети допоможуть подбати про здоров’я мозку
Не забувайте тренувати важливий орган
Експерти рекомендують почати читати книги у великій кількості, вирішувати логічні завдання, вивчати мови, виявляти інтерес до будь-якої інтелектуальної роботи. Це дозволить утримувати мозок у тонусі. Займатися такою діяльністю потрібно щодня.
Уникайте стресових ситуацій
Ця порада звучить відсторонено, проте кожна людина сама ухвалює рішення щодо того, як їй реагувати на стресові ситуації.
Деякі звикли реагувати на будь-яку неприємну дрібницю, яку потрібно ігнорувати. Інші не можуть жити без скандалів. Треті ж самі намагаються вплутатися у конфлікти, сварки та з’ясування стосунків. Просто спробуйте скоротити кількість стресу в житті.
Якщо зробити все правильно, то на стані мозку це добре позначиться.
Дружба, спілкування, нові знайомства
Не всі знають про те, що соціальна активність загалом стає для організму чудовим засобом проти низки захворювань. Добре реагує на неї і мозок.
Тому не варто замикатися в собі та обмежуватися лише сім’єю: оточуючі люди та приємне спілкування з ними захистить вас від деменції у майбутньому.
Прослуховуйте класику
Благотворний вплив класичних композицій на душевне здоров’я та роботу мозку було науково доведено. Тому хоча б по півгодини на день приділяйте увагу якісній музиці. Ця звичка допоможе вам також розвинути хороший смак.