Вчені з Дослідницького інституту серця та діабету Бейкера в Мельбурні з’ясували, що низьке та помірне вживання будь-якої кави (без кофеїну, меленої та розчинної) знижує ризики ранньої смерті та розвитку серцево-судинних захворювань. Результати опубліковані у National Library of Medicine.
Дослідники проаналізували дані про 450 тис британців віком від 40 років, у яких не було діагностовано серцево-судинне захворювання. Вчені відстежували стан їхнього здоров’я протягом 12 років.
У тих, хто пив каву, ймовірність зіткнутися із серцево-судинними захворюваннями та померти від будь-якої причини протягом дослідження була нижчою, ніж у тих, хто не пив кави.
За словами вчених, у людей, які випивали від двох до трьох чашок будь-якої кави, спостерігалося найбільше зниження смертності. У тих, хто випивав від однієї до п’яти чашок меленої та розчинної кави на день, була найменша ймовірність розвитку аритмії чи нерегулярного серцебиття. При цьому у піддослідних, які пили каву без кофеїну, не спостерігалося подібної переваги, але вона також знижувала ризик виникнення серцево-судинних захворювань.
«Кофеїн – найвідоміший компонент кави, але у напої міститься понад 100 біологічно активних компонентів. Цілком імовірно, що сполуки, які не містять кофеїну, були відповідальні за позитивний взаємозв’язок, що спостерігається між вживанням кави, серцево-судинними захворюваннями та виживанням», — зазначили вчені.
У майбутньому дослідники планують продовжити вивчення впливу кави на організм людини.