Якщо ви стали помічати, що постійно почуваєтеся млявим чи втомленим, то, швидше за все, проблема уві сні. Існує десять помилок, через які ваш сон точно не буде якісним. Докладніше – у матеріалі.
У Великобританії, згідно з дослідженнями, 73,5 відсотка опитаних зазнають труднощів із засипанням. Також вчені стверджують, що найкраще людям спиться у 24 роки. Але є можливість покращити сон, якщо не допускати таких помилок.
- Нестача сну. Якщо ви весь тиждень недосипали, навряд чи довгий сон у вихідні дасть вам відновитися. Дослідження показують, що при пропуску однієї години сну організму потрібно цілих чотири години додаткового сну, щоб прийти до норми. Також, за словами доктора Дебори Лі, дефіцит сну сприяє розвитку деменції, раку, діабету та може призвести до проблем із серцем, тиском. При недосипання людина стає більш дратівливою, у неї знижується продуктивність.
- Відмова від повноцінного сну. Якщо не спати 7-9 годин на добу, це призведе до серйозних проблем зі здоров’ям надалі. Тому потрібно постаратися усунути причину недосипання.
- Прагнення заснути, коли спати не хочеться. Як зазначає професор Кевін Морган з університету Лафборо, людина найкраще засинає лише тоді, коли їй справді хочеться спати. При цьому легко сплутати сонливість із нестачею енергії та втомою. Наприклад, спортсмен після марафону буде втомленим, але не хотітиме спати. Щоб викликати сон, можна спробувати почитати книгу, увімкнути музику або запустити програму для медитації.
- Пити алкоголь як снодійне. Після спиртного ви, швидше за все, прокидатиметеся посеред ночі. Також алкогольні напої можуть викликати кошмари та сприяти пробудженню без відчуття бадьорості.
- Відмова від дотримання режиму сну. Професор Кевін Морган наголошує, що сон людини регулюється циркадними ритмами. Тому важливо лягати спати і прокидатися одночасно.
- Хвилювання з приводу денних справ. Тривога лише завадить сну. Тому потрібно перед тим, як іти спати, заспокоїтися.
- Денний сон. Вдень може бути корисно спати лише до двох годин дня і лише протягом 10 хвилин.
- Нестача чи неправильний графік тренувань. За словами доктора Лі, для підтримки здорового сну справді корисно займатися спортом не менше 150 хвилин на тиждень. Однак при цьому тренування повинні проходити не прямо перед відходом до сну – хоча б за кілька годин до цього. Під час виконання фізичних вправ підвищується температура тіла, а це лише заважає спати, оскільки під час сну температура саме знижується.
- Прокрастинація на шкоду сну. Таке буває у тих, хто працює допізна. Оскільки вони не можуть відпочити ввечері через роботу, то пізно лягають спати. Але це лише призведе до депресії, тривожності, підвищить тиск і погіршить концентрацію вдень.
- Зневага до ліжка. Експерти радять кожні шість-вісім років купувати новий матрац. Іноді є сенс його замінити, якщо ви відчуваєте, що спите гірше, а також якщо відчуваєте пружини матраца, постійно прокидаєтеся з відчуттям скутості та болю.