Наш кишечник – це орган, в якому зосереджена велика частина мікробів, що заселяють організм. І нам точно не варто недооцінювати їхню міць: так, склад кишкової флори впливає на харчову поведінку людини – на почуття голоду та насичення. Наприклад, мікроби виробляють ферменти, які стимулюють вивільнення гормонів, що викликають почуття ситості. Тобто це не мозок вимагає їсти, не шлунок — сигнали подають мікроорганізми прямо з кишечника.
Якби наш організм був стерильним, ми б не змогли вижити при зіткненні з будь-яким вірусом чи інфекцією. Наша імунна система просто не вміла б працювати. Основна функція мікробіоти – захист організму від шкідливих бактерій, що мешкають у зовнішньому середовищі. Мікроби, вистилаючи слизову оболонку ШКТ, захищають нас від впровадження патогенних мікроорганізмів.
Щоб імунітет був сильний, а мікроби працювали тільки на користь, їх треба правильно «годувати». І допомогти цьому можуть не лише певні продукти, а й деякі напої.
Кефір
У кефірі багато вітамінів, мінералів і, найголовніше, молочнокислих бактерій (біфідо-і лактобактерії). Він може чинити як проносну дію, так і, навпаки. Все залежить від терміну виготовлення. Якщо пити свіжий кефір, який був виготовлений 1-2 дні тому, він чудово допоможе впоратися із запором. А ось напій, якому 3 дні і більше, навпаки, має м’який проносний ефект.
Молочнокислі бактерії, якими багатий напій, дуже до смаку нашій кишковій мікробіоті. Завдяки кефіру у людини зміцнюється імунітет, кістки, зуби, нормалізується вага. Загалом суцільна користь.
Зелений чай
Цей напій допомагає підбадьоритися не гірше за каву. Він також зменшує запальні процеси в організмі, сприяє розширенню судин головного мозку, знижує рівень поганого холестерину в крові.
А ще зелений чай – вірний союзник правильної роботи нашого кишківника.
Зелений чай запобігає процесам гниття в кишечнику, нейтралізує токсини бактерій, що викликають цей процес. Плюс до всього він сприяє схудненню, зменшує жирові відкладення.
Комбуча
Або чайний гриб. Комбуча зараз знову стала популярним напоєм. Зараз комбучу можна купити в багатьох продуктових супермаркетах. Вважається, що вона містить пробіотики та допомагає відновлювати мікрофлору кишечника. Цей напій також люблять ті, хто на дієті – він допомагає пригнічувати апетит. Щоправда, пити комбучу можуть не всі – смак у неї дуже специфічний.
Вода
Так, через дефіцит води наш кишечник теж може страждати. Справа в тому, що саме чиста питна вода найкраще допомагає травній системі засвоювати корисні речовини з того, що ви з’їли.
Крім цього, якнайбільше чистої води треба пити тим, хто налягає на жирну, важку їжу і навіть на клітковину. Вона допомагає ШКТ швидше розправитися з «грубою» їжею, рятує організм від бродіння та неприємних наслідків, таких як запор та метеоризм.
Кістковий бульйон
Кістковий бульйон багатий на вітаміни, мінерали і колаген — деякі спеціально варять його, потім трохи остуджують і розливають по маленьких пляшечках, щоб пити кілька днів поспіль.
Справа в тому, що колаген відповідає не лише за нашу красу. Він допомагає живити слизову оболонку кишківника, що теж важливо для його правильної роботи. А желатин, яким теж багатий бульйон, здатний поглинати воду та підтримувати шар слизу, який потрібний для захисту стінок кишечника від «поганих» мікробів.