При старінні ваше тіло може стати не таким витривалим, як раніше, коли ви пробігаєте якусь дистанцію чи їдете велосипедом. Але є спосіб виправити ситуацію: додати до порядку денного певні фітнес-звички. Однак перед цим не забудьте проконсультуватися з цього приводу з лікарем.
- Аеробні вправи. Тайлер Рід, засновник PTPioneer.com та особистий тренер, радить щодня витрачати на такі вправи 20-30 хвилин на день та на тиждень – 150 хвилин. Ви можете вибрати для цього такі заняття як плавання, швидка ходьба, їзда на велосипеді.
- Тренування з обтяженнями. Це один із найбільш ефективних способів знизити втрату м’язової маси при старінні. Для збереження витривалості подумайте про використання еспандерів, силових тренажерів, ваги під час тренувань. На такі тренування рекомендується витрачати 45-60 хвилин кілька разів на тиждень.
- Інтервальне тренування. Добре, якщо ви маєте можливість виконувати вправи високої інтенсивності. Починайте з низькоінтенсивної розминки (наприклад, зі звичайної прогулянки), потім збільшіть темп або підніміться вгору, щоб ускладнити завдання в наступні дві хвилини. Далі трохи знизите рівень складності та відпочиньте протягом 2-3 хвилин. Чергуйте все це протягом 30-хвилинного тренування.
- Розтяжка. Через зниження гнучкості та рухливості ви можете бути більше схильні до виникнення травм. Обов’язково робіть розтяг після тренування і подумайте про те, щоб додати такі вправи в повсякденну рутину. За даними Університету штату Колорадо, щоденна розтяжка – це чудовий засіб для зниження рівня стресу, підвищення гнучкості та рухливості, посилення припливу крові до м’язів.
- Активні хобі. Важливо якнайбільше рухатися поза тренажерним залом. Підійдуть для цього заняття йогою, танці, походи, спостереження за птахами, садівництво.