До емоційного вигоряння призводять проблеми, які намагаються не помічати і часом живуть із ними роками. З різних причин люди продовжують терпляче виносити все, що їх не влаштовує, і при цьому продовжують вірити, що в одну прекрасну мить їхнє життя стане кращим.
Однак тимчасові труднощі нерідко призводять до емоційного вигоряння, після якого нічого не хочеться.
Чому так відбувається
Причини, через які люди не бажають боротися з тим, що їм не подобається, – різні. Однак усе зводиться до непорозуміння, яке нібито може виникнути у відношенні з оточуючими людьми та страхам.
Наприклад, людина відмовляється від перспективної посади та переїзду в інше місто через те, що її не підтримають члени сім’ї. Можуть бути проблеми із самооцінкою, що людина не впорається, не гідна, не витримає навантаження чи інші негативні установки.
Але основна причина – це спроба не помічати проблеми, що виникла.
Наприклад, людина продовжує ходити на роботу, яку вона ненавидить. Займається тим, що не приносить їй жодного задоволення, або зберігає стосунки, бо має так чинити.
Найгірше, якщо емоційне вигоряння виникає і з кількох причин.
І зовсім інакше виглядає ситуація, коли людина знаходить себе. В цьому випадку вона свідомо йде на ризик, не шкодує про скоєні помилки і все тому, що кожен крок наближає її до поставленої мети.
Що робити?
Головне вчасно відмітити перші ознаки погіршення якості життя, вважають експерти.
Проблема виникає не відразу, але впоратися з нею можна лише самостійно. Для цього потрібно дозволити собі робити те, що приносить задоволення.