Неділя, 5 Травня

Приблизно 20% всіх працівників сьогодні працюють позмінно, причому 25-30% з них – ночами. Проте дослідження показують, що така робота порушує нормальне функціонування організму.

У ході одного дослідження, яке враховує дані середини 1990-х років, з’ясувалося, що медсестри, які працюють уночі, мають підвищений ризик розвитку раку молочної залози. Причому цей ризик збільшувався разом з кількістю років, проведених на такій роботі.

Крім того, в наукових роботах зазначається, що позмінна робота підвищує ймовірність розвитку хвороб серця, діабету другого типу, ожиріння, недоумства, передчасної смерті. Крім того, через подібну роботу збільшується кількість нещасних випадків і знижується пильність людини.

Справа в тому, що практично всі процеси в організмі спрямовані на те, щоб передбачати зміни, пов’язані з циклами сну та неспання. Тому когнітивні здібності, сила м’язів, імунітет мають вищі показники протягом дня, а не вночі.

Майже в кожній клітині організму є так звані циркадні годинники. Важлива при цьому синхронізація цього годинника зі світлом, що надходить з навколишнього середовища. Якщо ж, наприклад, людина їсть ночами, цей процес порушується. В результаті вона набирає вагу, стає сильніше схильною до розвитку діабету другого типу, порушення імунної відповіді, підвищення кров’яного тиску.

Порушення циркадних ритмів негативно впливає на здатність організму запасати та використовувати поживні речовини протягом певного періоду. Також при порушеннях циркадних ритмів страждає нервова система, що відповідає за дихання, підтримання серцебиття та інші важливі процеси. Послаблює така робота й імунну систему.

Exit mobile version