Що буде з організмом, якщо їсти салат із капусти щодня

Чи любите ви салат зі свіжої капусти? Цей такий звичний для нас овоч допомагає зміцнити здоров’я на всіх напрямках. Просто спробуйте їсти такий салат щодня – результат вас приємно здивує.

Захист від раку

Капусту можна зарахувати до антиракових продуктів. Все завдяки сульфорафану у складі. Ця речовина запобігає зростанню пухлин, у тому числі і злоякісних. Крім того, ракові клітини гинуть під впливом сульфорафану.

Користь для фігури та травлення

На цьому корисні властивості капусти не закінчуються. Салат з цього овочу – чудовий варіант для тих, хто хоче схуднути. Свіжий продукт має вкрай низьку калорійність – всього 28 ккал на 100 грамів. Цукру в капусті зовсім мало, а ось клітковини багато, тож салат з неї допоможе налагодити травлення.

Зниження рівня холестерину

Крім того, через велику кількість холіну у складі овоч допомагає нормалізувати жировий обмін. Та й та сама розчинна клітковина допоможе знизити ризик атеросклерозу — є кілька досліджень, які показали: вживання достатньої кількості клітковини знижує ризик серцево-судинних захворювань майже на 25 відсотків.

Зміцнення імунітету

Як розповідають вчені з Гарварда, капуста — чемпіон із вмісту вітаміну С: у порції приблизно половину глибокої тарілки міститься 45 відсотків денної норми. Аскорбінова кислота потрібна для вироблення колагену, міцного імунітету, здорового серця та судин.

Звільнення від набряків

В овочі також багато калію, завдяки цьому такий салат допоможе забути про набряки. Якщо використовувати верхнє листя капусти, то така страва ще й піде на користь репродуктивному здоров’ю та кровотворенню.

Кому капусту не можна

Але навіть у капусти є свої протипоказання. Насамперед йдеться про тих, хто страждає від індивідуальної нестерпності.

Крім того, велика кількість клітковини у складі може піти не на користь деяким людям. Страви з цього овочу можуть спровокувати метеоризм – особливо у дітей. Тому до 2 років сиру капусту краще взагалі дитині не давати.

Ось ще кілька діагнозів, за яких варто відмовитися від капустяного салату:

  • Гастрит із підвищеною кислотністю;
  • Ентерит;
  • Коліт;
  • Діарея;
  • Синдром роздратованого кишечника;
  • Гострий період інфаркту міокарда.

Вас також зацікавить

Читайте також